Дикість чи сучасне мистецтво?

У Львівській філармонії відгриміли скандальні “Павлік Морозов” і “Сни Васіліси Єгоровни” Леся Подерв’янського 

У Львівській філармонії відгриміли скандальні “Павлік Морозов” і “Сни Васіліси Єгоровни” Леся Подерв’янського 

Нарешті діждались! Львів два останні дні (6 і 7 листопада) смакував вистави за творами Леся Подерв’янського “Павлік Морозов” і “Сни Васіліси Єгоровни”, а громада ділилася враженнями від них. Прем’єри за цими п’єсами у постановці театру “Крот” (режисер – Андрій Крітенко) відбулися в квітні 2011 та 2012 років у Києві. І тоді, пам’ятається, зібрали чималу аудиторію: їх відвідала і творча інтелігенція, і прихильники та шанувальники творчості відомого українського художника та письменника-сатирика.Тож із початком театрального сезону з “Павліком Морозовим” і “Снами Васіліси Єгоровни” було вирішено їхати на гастролі. А оскільки сезон розпочався минулого місяця, “розігрівалися” актори в Києві з 31 жовтня по 3 листопада. Відвідавши міста України, вони знову повернуться до столиці, тож кияни вже наприкінці листопада і грудня зможуть насолодитися їхньою творчістю.

А розпочалися ці гастролі саме у Львові. У переддень прем’єр Лесь Подерв’янський і ще кілька акторів, зокрема Андрій Середа, більш знаний як соліст гурту “Кому вниз”, зустрілися із глядачами та поціновувачами творчості письменника-сатирика. 

З автором “Павліка Морозова” та хітового “Гамлєта” було про що поговорити. Подерв’янський з притаманною йому простотою, легкістю і невимушеністю пояснив, чому матюки мають бути в сучасному мистецтві. 

“Те, що ми робимо, – це сучасне мистецтво. Воно особливе тим, що не відділяється від життя,  – вважає письменник. –  Адже життя і мистецтво – одне й те ж. Тому, якщо в житті матюкаються, то в мистецтві теж мають це робити”. 

А ще на прохання глядачів він поділився думками щодо театральної сцени Києва. З його слів, ситуація з театрами нині жахлива. Вони зупинилися у своєму розвитку в далеких 60-х і з того часу там застрягли, наче в болоті. 

“Ми ж із цими постановками на фоні цього застою виглядаємо… дико, – признається Лесь Подерв’янський. – Так, що критики не знають, як на нас реагувать: лаяти не можуть, бо добре робимо свою справу, а хвалити боязко – ми ж не такі, як решта”.

А тепер кілька слів про особливості постановки. Вистава “Сни Васіліси Єгоровни” складається із семи коротких п’єс: “Васіліса Єгоровна і мужичкі”, “П’ять хвилин на роздуми”, “Мєсто встрєчі ізмєніть ніззя, б...”, “Діана”, “Нірвана, або Альзо шпрех Заратустра”, “Остановісь, мгновєніє, ти прекрасно” та “Король Літр”. Текстам Подерв’янського додає ефекту й відеоряд: неонові таргани, полум’я і джунглі роблять постановку ще більш “дикою”, якщо це взагалі можливо. Серед акторів, котрі втілили персонажів письменника-сатирика, як професіонали (Андрій Середа, Євген Капорін і Олег Примогенов), так і аматори – співачка Alloise (Алла Московка), більш знана як екс-солістка гурту Gorchitza, і Микола Вересень. 

Епатувавши львівських глядачів, “Крот” та Лесь Подерв’янський вирушать до Ужгорода  (9,10 листопада, Закарпатський обласний муздрамтеатр) і Луцька (12, 13 листопада, Концертний зал кінотеатру “Промінь”). А в грудні “Павліка Морозова” і “Сни Васіліси Єгоровни” побачать жителі  Івано-Франківська, Чернівців та Хмельницького. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1929 / 4.37MB / SQL:{query_count}