Яскрава прем’єра від львівської опери

Національний театр ім. С. Крушельницької презентує нове бачення “Корсару”

Національний театр ім. С. Крушельницької презентує нове бачення “Корсару”

Сьогодні і завтра, 27-28 жовтня, о 18.00 у Львівському театрі опери та балету відбудеться перша із трьох запланованих у цьому сезоні прем’єр. Мова йде про балет “Корсар”, у якому буде задіяна фактично вся трупа театру – 70 танцівників. Над цією постановкою працювала заслужена артистка Росії, репетитор і постановник Большого театру в Москві Юліана Малхасянц. Львів’яни пам’ятають її попередню роботу, “Дон Кіхота”, показану в нашому місті у 2008 році. І оскільки співпраця з нею була вдалою, продуктивною та цікавою, для роботи над новою прем’єрою обрали саме російську постановницю.   

Балет яскравий, насичений подіями, з якісними костюмами, цікавими світловими ефектами та декораціями. У новій постановці Юліані Малхасянц вдалося зробити  “Корсара”  більш динамічним за рахунок нових мізансцен, зберігши при цьому шедеври хореографії Маріуса Петіпа (хореографа першого балету, прем’єра якого відбулася 23 січня 1856 року в Паризькій Опері). Вона внесла корективи в старе лібрето та створила свою хореографічну версію балету. 

Варто зазначити, що у Львові попередня прем’єра “Корсара” відбулася 1950 року. Цей балет створено за однойменною поемою Джорджа Ноела Гордона Байрона французьким композитором Адольфом Аданом. 

„Пошті” вдалося потрапити на генеральну репетицію вистави. Сценічні декорації, які змінюються під час дійства п’ять(!) разів, просто вражають: тут і піратський грот, і невільницький ринок, і море з кораблями, і багаті ошатні покої палацу Сеїда-паші. Враження від них посилюються за рахунок світлових ефектів – спеціально до цієї прем’єри за кошти спонсорів театр закупив надзвичайно якісну світлову апаратуру.. Костюми танцівників дивовижні: пірати одягнені у шкіру та оксамит, невільниці – в майстерно розшиті камінням східні костюми з легкими шароварами. 

Окрім Юліани Малхасянц, над балетом ще з весни працювали диригент-постановник Юрій Бервецький; художник-постановник, народний художник України Михайло Риндзак; художник костюмів Христина Козак; художник світла Юрій Божко; асистент балетмейстера, народна артистка України Наталія Слободян; заслужені артисти Ірина Красногорова, Ігор Храмов та Тамара Левицька; концертмейстери Лідія Головацька, Світлана Крупей, Аліна Рудько. “Корсара” вестиме Людмила Марина.

Варто розповісти і про виконавців. Отож, Конрадом, ватажком корсарів, будуть Олексій Потьомкін та Євгеній Свєтлиця, його другом Бірбанто – Андрій Михаліха і Микола Санжаревський. Ролі молодої гречанки Медори виконуватимуть Христина Трач та Альбіна Якименко, подруги Бірбанто – Анастасія Гнатишин, Уляна Корчевська. Торговцем невільницями Ісааком Ланкедемом на сцені стануть Сергій Астремський і Юрій Григор’єв, євнухом – Євгеній Пестушко та Борис Якубус, невільницею паші Гюльнарою – Євгенія Коршунова і Олена Мицько. Ролі Сеїда-паші виконуватимуть заслужений артист України Ігор Храмов та Андрій Білоус, начальника варти Ахмеда – лауреат премії ім. А. Шикеро Віталій Рижий.  

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2503 / 4.09MB / SQL:{query_count}