“Молодість” у 42

До 28 жовтня в Києві триватиме міжнародний кінофестиваль

До 28 жовтня в Києві триватиме міжнародний кінофестиваль

У залі київської Національної опери в суботу, 20 жовтня, відкрили щорічний кінофестиваль “Молодість”.  Першим фільмом 42-го фестивалю стала відреставрована німа кіноробота ‘’Шкурник’’, знята в 1929 році Миколою Шпиковським. Музичним оформленням для кінострічки стали твори, спеціально створені до цієї події  симфонічним оркестром. 

Кінофестиваль триватиме у столиці до 28 жовтня. За цей час на його подіях, заходах та кінопоказах буде продемонстровано три сотні кінострічок. У Міжнародній конкурсній програмі 42-ї “Молодості” загалом представлено 54 фільми. Вона складається із трьох частин – студентський фільм, “короткий метр” та повнометражка. Національний конкурс, до якого увійшло 26 кінострічок, представить ігрові й документальні українські короткометражні фільми, зняті в 2011-2012 роках. Поза конкурсом буде показано 218 кінокартин, серед яких українські прем’єри, учасники та призери головних кінофестивалів світу, спецпрограма кіношколи  FAMU від Празької академії мистецтв, п’ять ретроспективних показів,  експортну програма найбільшого в Росії фестивалю відеопоезії “П’ята Нога”, сучасне ЛГБТ-кіно, підбірку із різноманітними сценаріями кінця світу і ще чимало цікавинок. 

Усі події 42-ї “Молодості” проходитимуть в шести локаціях столиці. Покази  Міжнародного та Національного конкурсів, позаконкурсних програм, фестивальні прем’єри, професійні коктейль-дрінки та прес-конференції відбуватимуться в культурному центрі “Кінотеатр Київ”(вул. Велика Васильківська, 19), дов­гі ночі “короткого метру”, повторні покази позаконкурсної програми, програма ЛГБТ-кіно “Санні Банні” – у кінотеатрі “Жовтень”(вул. Костянтинівська, 26), покази студентського та короткометражного конкурсів, ретроспективи та кінострічки позаконкурсної секції – в “Кінопанорамі”(вул. Шота Руставелі, 19). На новинки позаконкурсної програми запрошує “Київська Русь”(вул. Артема, 93),  покази позаконкурсних програм та ретроспектив – “Кінопалац”( вул. Інститутська, 1). А у Домі освіти і культури “Майстер клас”(вул. Лаврська, 16а) впродовж усього фестивалю триватиме серія майстер-класів Molodist Talent Workshop.

Кращі серед конкурсних робіт обиратиме чотири спец-журі: міжнародне, федерації кінопреси FIPRESCI, екуменічне та журі Національного конкурсу. Саме ці спеціалісти присудять одному із фільмів гран-прі, чотири конкурсні призи і нагороди для спец програм. Володар головного призу отримає грошову винагороду у розмірі 10 тисяч доларів і статуетку “Скіфський олень”, яка є символом кінофестивалю. Переможці у кожній із конкурсних категорій стануть власниками 2,5 тисячі доларів, а найкращому молодому актору МКФ “Молодість” вручать приз імені Іва Монтана – почесний диплом і 1 тисячу євро.

ДО ТЕМИ

Головна мета “Молодості” – сприяти розвитку молодого кіно. До конкурсної програми кращого студентського фільму увійшла 21 стрічка із 19 країн світу. Серед них є одна українська робота –  15-хвилинка “Очерет” (на фото) Руслана Батицького (2011). 

 

Короткометражні фільми – це програма, у якій змагаються найцікавіші роботи молодих режисерів з усього світу. Невеликі, до 30 хвилин, хронометражі дають молодому режисерові майже безмежні можливості і всі шанси отримати “Золотого оленя” на МКФ “Молодість”. Цього року участь у конкурсі бере 21 стрічка із 15 країн. Українським конкурсантом є Дмитро Старусєв із роботою “Автопортрет у пеклі” (на фото).
 
Близько десятка дебютних кінокартин презентують найактуальніші тенденції розвитку європейського і світового кіно у  конкурсі повнометражних фільмів. У 2012 році за звання кращого у цій програмі змагаються 12 кінострічок від молодих професіоналів із 17 країн. Нашим представником у цьому конкурсі стала Дарія Онищенко і фільм “Істальгія” (Україна, Німеччина, Сербія).
 
 
У Національному конкурсі візьмуть участь ігрові й документальні короткометражні роботи, зняті в Україні за минулий рік, режисери яких вже встигли відзначитись на місцевих та міжнародних фестивалях. Усього їх 26. Програма має власне журі та окремий приз, і є серйозним стартовим майданчиком для українського кіно. На фото кадр з фільму “Як погляд твій піймаю“.
 
 
 
У позаконкурсній програмі буде представлено 218 фільмів. Окремим сегментом стануть українські прем’єри (6 фільмів). У рамках 42-ї “Молодості” українські продюсерські студії доведуть, що наш кінематограф по-справжньому стає на ноги. Ексклюзивні покази повнометражних ігрових і документальних стрічок, а також альманахів короткометражок – найкраще від вітчизняного виробника. Зокрема, 25 жовтня о 20.00 відбудеться гала-прем’єра альманаху “Україно, ґудбай!” (на фото) від режисерів Євгена Матвієнка, Дмитра Сухолиткого-Собчука, Юрія Ковальова, Володимира Тихого і Мирослава Слабошпицького. Одна із частин альманаху, а саме “Ядерні відходи” Слабошпицького отримала цього року гран-прі в конкурсі короткого метру російського фестивалю “Кіношок” і боротиметься за перемогу в національному конкурсі “Молодості”.
Інші фільми, представлені у цій програмі:”Мамо, я льотчика люблю!” Олександра Ігнатуші – сьогодні, 23 жовтня о 17.15, “У кожного свій Чєхов” Людмили Соколової, Олександра Драглюка, Віктора Тросіна, Максима Фірсенка і Анастасії Храмової – 24 жовтня о 17.30, “Пластилінові Мрії” (Україна-Росія) Максима Мехеди – 26 жовтня о 18.20, “Під прицілом кохання” (Україна-Росія) Дмитра Лактіонова – 28 жовтня о 16.10 та “Колюня” Олександра Щелущенка.
 
Також у позаконкурсній програмі окремим сегментом стане “Фестиваль фестивалів” (9 фільмів). Сюди входять учасники та призери головних фестивальних гравців світу – Канн, Берліна, Локарно, Карлових Вар. Поєднання глядацького кіно та інтелектуального авторського висловлювання – ідеальне для спостереження тенденцій розвитку сучасного кінематографу. На фото кадр із фільму “Смак грошей“.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.6303 / 4.13MB / SQL:{query_count}