Повернення Баттерфляй

Майже три роки Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С.Крушельницької втілював ініціативу із встановлення в музеї міланського театру "Ла Скала" погруддя видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Майже три роки Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С.Крушельницької втілював ініціативу із встановлення в музеї міланського театру "Ла Скала" погруддя видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Нагадаємо, "подорож" бронзового бюста роботи львівського скульптора Ярослава Скакуна на початку минулого року загальмувало українське МЗС. Опісля заплановані урочистості українські чиновники відтермінували ще кілька разів. Та от нарешті 8 жовтня цього року, за сприяння міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, відбулося відкриття погруддя у Веристському залі музею "Ла Скала". Соломія Крушельницька зайняла почесне місце між скульптурними портретами Руджеро Леонкавалло та  Енріко Карузо - з обома, до речі, приязнилася за життя. 

Як повідомляє прес-служба Львівської опери, до складу української делегації, присутньої на урочистостях з нагоди відкриття погруддя, увійшли голова Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть, генеральний директор та художній керівник театру Тадей Едер, головний дириґент театру Михайло Дутчак, один зі спонсорів - відомий фінансист Ігор Жук і, звичайно, автор скульптури - народний художник України Ярослав Скакун. Очолив делегацію міністр культури й туризму України Василь Вовкун. Генеральний консул України в Мілані Володимир Яценківський наголосив,  що ініціатива Львівської опери є дуже благородною і творчою, а директор музею "Ла Скала"  Ренато Гаравалья  додав, що Україна - не найбагатша країна у світі - показала приклад,  як треба цінувати своїх героїв і увічнювати їхню пам'ять.

До слова, на сцені "Ла Скала" Соломія Крушельницька виступала в період з 1904 по 1915 рік із партіями в шістьох операх, зокрема, іта­лійських прем'єрах "Саломе" та "Електри" Ріхарда Штрауса під батутою Артуро Тосканіні.

На честь визначної події Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С.Крушельницької  планує провести урочисту академію, до якої приєднає фестиваль "Пуччіні назавжди" за участі українських та італійських співаків.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.6602 / 4.07MB / SQL:{query_count}