Музично-національний мультиколор

У Львові стартує одразу два фестивалі: єврейський та французький

У Львові стартує одразу два фестивалі: єврейський та французький

Цього вікенду Львівська філармонія відкрила ювілейний 110-й сезон. І хоча він лише розпочався, у стінах цього храму культури з дня на день стартує одразу два музичних фестивалі. Перший – “Єврейські мотиви у європейській симфонічній класиці та традиційна клезмерська музика” – дебютує уже сьогодні, у четвер, 20 вересня, о 19.00 акцією “Останній клезмер з Галіції”. Йдеться про вечір  композитора, піаніста і диригента Леопольда Козловського та його театру. 

“Пан Козловський – єдиний клезмерський музикант у Європі, який народився до Другої світової війни, тож точно знає, якою є автентична клезмерська музика,” – розповіла артистичний директор цього фестивалю Іоланта Пришляк. За її словами, концертна програма різномовна, у ній звучатимуть твори як на івриті, так і польською мовою, що створить своєрідний колорит концерту. До речі, 95-річний маестро хоч і проживає у Польщі, родом він із Перемишля на Львівщині.

А завтра, у п’ятницю, о 19.00 відбудеться гала-відкриття іншої важливої для міста події – фестивалю французької музики “Міст Олександра ІІІ”. Цю низку заходів приурочено до ювілеїв французьких композиторів: 150-річчя від дня народження Клода Дебюссі та 100-річчя від дня народження Жана Франсе.

Засновником фестивалю є Олександр Брусіловський. Саме з його ініціативи львів’яни матимуть нагоду насолоджуватися творчістю французьких композиторів – як відомих, так і незнаних. Відтак у п’ятницю до уваги меломанів буде представлено цілу панораму шедеврів французької музики: “Хаванез” для скрипки з оркестром” і “Інтродукцію та Рондо капричіозо для скрипки з оркестром” Каміля Сен-Санса, три твори Моріса Равеля, серед яких і знане “Болеро” для симфонічного оркестру, та світова прем’єра “Романсу за Гуго Вольфом” для скрипки, сопрано та оркестру Жака Буагале. Ці твори на сцені концертного залу 

ім. Людкевича виконуватимуть Ігнмар Лазар (фортепіано), Габріель Чалік (скрипка), Лілія Нікітчук (мецо-сопрано) та симфонічний оркестр Львівської філармонії.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.7861 / 4.07MB / SQL:{query_count}