найкращої книги У 2012-му не буде!

Зі слів членів журі, переможця не визначили, бо серед книжок-претендентів не знайшлося культового видання

Зі слів членів журі, переможця не визначили, бо серед книжок-претендентів не знайшлося культового видання

Форум видавців оголосив результати конкурсу “Найкраща книга Форуму-2012”. Переможця не визначили – журі вирішило не присуджувати гран-прі цього року, бо жодна з 24 книг, що претендували на цей приз, не отримала необхідної кількості голосів. “Книга повинна бути культовою, а такої, на нашу думку, не знайшлося”, – сказав член журі, редактор відділу “Культура і суспільство” тижневика “Коментарі” Юрій Рибачук. 
“Віднедавна Форум має досить складну процедуру відбору книжок. Головна її мета – зробити рішення журі максимально об’єктивним, – пояснив відповідальний секретар журі, доцент кафедри теорії і практики журналістики ЛНУ ім. І. Франка Богдан Тихолоз. – Це вже не вперше, що гран-прі не присуджується нікому”.
Першою в списку найкращих книжок Форуму-2012 названо “Мальовану кераміку Косова і Пістиня ХІХ – початку ХХ століть” (упорядники – Галина Івашків і Тарас Лозинський).
До п’ятірки лідерів увійшли видання “Анатоль Петрицький. Театральні строї та декорації”, “Борис Косарев. Харківський модернізм”, “Добрилове Євангеліє 1164 року” і “Львів. Комплексний атлас”.
Крім цього, нагороди за внесок у розвиток українського книговидання та просування української книги отримали письменник Василь Ґабор і Наталя Гузєєва – авторка “Капітошки” і “Петрика П’яточкіна”, а також видавництва “Темпора, “Ярославів вал”, “Смолоскип” і “Махаон-Україна”.

ДО ТЕМИ

Премія “Найкраща книга Форуму-2012” вручається з 1994 року. Це єдина в Україні премія, якою відзначають книжки всіх видавничих категорій і жанрів – не лише художню літературу. Цього року на участь у конкурсі було подано 407 заявок, на засідання журі надійшло 378 книжок від 84 видавництв. Книги, подані на конкурс, оцінювало Велике журі, що складалося з кількох Малих журі, підібраних за професійною ознакою. Переможців було оголошено на Урочистій церемонії відкриття ХІХ Форуму видавців у Львівській філармонії 13 вересня.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.3833 / 4.07MB / SQL:{query_count}