Зниклі раритети

Із Національної бібліотеки Киргизстану пропали два рідкісні українські видання ХVI ст.

Із Національної бібліотеки Киргизстану пропали два рідкісні українські видання ХVI ст.

У Киргизстані з Національної бібліотеки за невідомих обставин зникли два раритетні видання XVI століття. Про це повідомляє книжковий портал “Друг читача”, посилаючись на урядову газету “Слово Киргизстана”.
За даними цього видання, зі сховищ пропали “Апостол” (1564 р.) та Острозька Біблія (1581 р.).“Востаннє ці книги виставляли у жовтні 2010-го на книжковій виставці нацбібліотеки “Мир русской литературы в Киргизстане”, яку відвідали президент Роза Отунбаєва і спецпредставник президента Росії Володимир Рушайло”, – повідомляє газета. Проте днями стало відомо, що зазначені екземпляри зникли з архіву рідкісних та особливо цінних видань нацбібліотеки. Завідувачка відділу Айтбю Самарбекова пояснює, що ці книги передали Росії в обмін на інші видання.
“Вони видані в епоху Івана Грозного і є величезною цінністю. Наприклад, у серпні 2007 року екземпляр Острозької Біблії був проданий у Лондоні за майже 1 млн дол., що вже говорити про “Апостола”, який є першою книгою, надрукованою слов’янською мовою”, – йдеться у статті.
Директор нацбібліотеки Жилдиз Бакашева заявила у інтерв’ю одному з місцевих інформагентств, що “бібліотека не практикує обмін рідкісними виданнями”.
У правоохоронних органах поки що не підтвердили і не спростували цієї інформації, тож невідомо, чи порушена кримінальна справа.
 

ДО ТЕМИ

 
Острозька Біблія – це перше завершене видання Біблії церковнослов’янською в Острозі, який у той час був у складі Великого князівства Литовського. Зробив це Іван Федоров у 1581 році за сприяння православного князя Костянтина Острозького. Видання підготовлене гуртком науковців при Острозькій школі. Острозька Біблія є зразком друкарського мистецтва України кінця XVI  століття.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4461 / 4.07MB / SQL:{query_count}