А до кого по своє?

Українські музиканти просять уряд повернути зароблене

Українські музиканти просять уряд повернути зароблене

Майже місяць тому найвідоміші українські артисти та продюсери звернулися до прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко із зверненням, у якому офіційно просять захистити їхні авторські права, припинити піратство та навести лад у діяльності компаній колективного управління. Проте заговорили про документ лише зараз: мабуть, упродовж певного часу все ж очікували офіційної відповіді, а краще - активних дій. Ініціювала лист Асоціація музичної індустрії України, до якої входять провідні вітчизняні компанії звукозапису, а підписали - більшість популярних артистів. Тарас Чубай і Олександр Пономарьов,  Руслана і Андрій Данилко, Фома і Валерій Харчишин, Гайтана і Віталій Козловський, Потап і Настя Каменських, учасники гуртів "Скрябін", "ТНМК", "XS", "4 королі" та багато інших передовсім просять повернути чесно зароблене.

Наприклад, про таке явище, як роялті, музиканти знають здебільшого лише теоретично. Хоча саме прибуток від використання їхніх записів у громадських місцях, ротації на радіо та телебаченні, а також продажу альбомів, мав би - за аналогією із західним досвідом - стати основним. Однак наших артистів зазвичай просто обкрадають: процвітає неконтрольоване піратство, а компаній колективного управління, які повинні захищати суб'єктів авторських і суміжних прав, функціонує аж 14. Ясна річ, за такої роздробленості та "кишеньковості" марно говорити про якусь реальну допомогу та захист.

Наразі уряд ніяк не відреагував на звернення. 7 жовтня в УНІАН відбулася велика прес-конференція за участі митців та продюсерів: Руслани, Олега Фагота-Михайлюти ("ТНМК"), генерального директора  рекордингової компанії "Лавіна мюзік" Едуарда Клима, музичного продюсера Володимира Бебешка. Зокрема, останній пообіцяв: у випадку, якщо уряд ігноруватиме ці проблеми й надалі, українські виконавці можуть взагалі зникнути з ефіру на знак протесту. Також лунали заклики вийти на Майдан і тим самим привернути увагу владних структур до своїх проблем.

Але, схоже, політичним діячам, зважаючи на ситуацію, що склалася останніми днями, й справді не до музики. Хоча тема, безперечно, отримає своє продовження. У тому числі й на сторінках "Пошти".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.6558 / 4.08MB / SQL:{query_count}