Непевність у мистецтві

З 31 серпня по 8 вересня у Львові триватиме четвертий “Тиждень актуального мистецтва”

З 31 серпня по 8 вересня у Львові триватиме четвертий “Тиждень актуального мистецтва”

“Тиждень актуального мистецтва”(ТАМ), що відтепер відбуватиметься у новому форматі бієнале, представить  інсталяції, об’єкти, відео, медіа, перфоманси, виставки, лекції, дискусії та майстер-класи.  Традиційно в рамках “Тижня” відбудеться фестиваль “Дні мистецтва перфоманс у Львові” та працюватиме “Школа перфомансу”. 

Як знаємо, мистецтво часто відображає події, процеси та настрої суспільства. Тож тема цьогорічного “Тижня” – непевність – доречна і влучна саме зараз не лише для України, але й у всьому світі. Принаймні так вважає історик мистецтва і за сумісництвом – співорганізатор ТАМу Богдан Шумилович. “Гостро відчуваємо непевність, – пояснює він. – Непевність ідентичності, непевність майбутнього, непевність, що має робити мистецтво. Непевність художника, непевність в соціумі, непевність євро і непевність в доларі”. 

Проте новий формат – це лише перший крок до змін. “Цього року “Тиждень” починає працювати за методом резидентури. Ми пропонуємо митцям підготувати саму лише ідею для їх проекту, а втілювати її вони будуть вже у Львові, – розповіла керівник проекту “Тиждень актуального мистецтва” Ліда Савченко-Дуда. – Завдяки такому методу ми уникаємо бюрократичної тяганини на митницях та проблем із перевезенням творів. Ба більше, побувши у Львові закордонні митці матимуть змогу осмислити по новому свої ідеї і втілити їх у цікавих проектах, враховуючи наші реалії, побут, дух міста.” 

За її словами під час численних заходів та акцій “Тижня” ми побачимо кілька десятків авторських та кураторських проектів, в яких задіяні митці із України, Польщі, Литви, Великобританії, Ірландіії, Ізраїлю, Канади та США. Також львів’яни та гості міста  матимуть можливість ознайомитися із творчістю “класиків сучасного мистецтва” (Кшиштоф М. Беднарский,  Тіберій Сільваші, Анатоль Степаненко)  та поспілкуватися з ними безпосередньо на зустрічах, лекціях чи майстер-класах.

ДО ТЕМИ

 “Тиждень актуального мистецтва” – це простір для творення, пошуку, генерування і трансляції новітніх тенденцій у мистецтві. Крім розвитку розмаїтих жанрів contemporary-art в Україні він ставить собі за мету подолання агресії українського глядача до сучасного мистецтва. 

Події та заходи “Тижня” відбуватимуться у галереях “Дзиґа”, “IconArt” та “detenpyla”,  Музеї ідей, Пороховій вежі, Львівському палаці мистецтв,  фотоклубі “5х5”, арт-просторі на вул. Шевській, 1 та на інших зовсім несподіваних локація міста. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7701 / 4.08MB / SQL:{query_count}