Гарячі новинки львівського Форуму видавців

Гості XIX книжкового форуму привезуть до Львова свої останні творіння, деякі з яких ще навіть не вийшли друком. “Пошта” дізналася, на що варто звернути увагу та які книги можна буде придбати прямо з рук авторів з 12 по 16 вересня у Львівському палаці мистецтв

Гості XIX книжкового форуму привезуть до Львова свої останні творіння, деякі з яких ще навіть не вийшли друком. “Пошта” дізналася, на що варто звернути увагу та які книги можна буде придбати прямо з рук авторів з 12 по 16 вересня у Львівському палаці мистецтв

На Форумі видавців у Львові отець Бруно Ферреро, автор бестселерів “Квіти просто квітнуть”, “Звуки арфи”, “Сорок казок у пустелі” презентує дві нові книжки “365 коротких історій для душі” (видавництво “Свічадо”) та “Ваші діти мають лише вас. Тільки виховання може змінити світ” (видавництво “Дон Боско”). Це перший візит письменника в Україну, якого запрошено салезіянським видавництвом “Дон Боско”.

Отець Бруно Ферреро – католицький священик-монах, який належить до Салезіянського Згромадження. Він народився в Італії, у Віларбассе, неподалік Турину, де закінчив семінарію і став священиком. Вивчав філософію, теологію, психологію, декілька років викладав у школі. Подальша його діяльність була пов’язана з видавничою справою та журналістикою. Бруно Ферреро пише свої книжки на теми сім’ї, виховання, а також історії для маленьких дітей. Сьогодні він є головним редактором Салезіянського Вісника, а також автором педагогічних праць та книжок на теми сім’ї, виховання, а в тому числі історій для дітей та молоді.

Українською видано понад 20 його книг, які стали бестселерами. 

 

Однією з новинок 19 Форуму видавців у Львові стане дебютна поетична збірка Грицька Семенчука – поета, музиканта, організатора літературних і музичних акцій, координатора Львівського міжнародного літературного фестивалю в рамках Форуму видавців. “Внут­рішній джихад” вийшов друком у Чернівцях завдяки видавництву “Meridian Czernowitz”. 

“У цій книзі багато Львова, бо я тут живу і працюю. Там також багато Хмельницького, трошки менше Тернополя, Івано-Франківська, Ужгорода, Києва і ще багатьох міст та містечок, – розповідає Грицько Семенчук. – Ця книга – певна система координат, де похідними є місце і час. Щодо Львова, то тут він не­однорідний і дуже різноманітний. Це моє власне переосмислення цього міста з точки зору людини, для якої воно стало рідним.”

Григорій Семенчук – співкоординатор літературного формування “Західний Фронт Молодої Поезії”. Учасник багатьох літературних фестивалів і перфоменсів: “ЛітТер”, “Під знаком Водолія”, “Екле-2”, “Нова Абетка”, “Київська Барикада”, “День Незалежності з Махном”, “Київські Лаври”, “Фортмісія”, “Потяг до Яремче”, “7 Бієналле поетів у Москві”. Має численні публікації в пресі та інтернет-часописах. Автор збірки віршів “Тріп” (2010). Літературний координатор Львівського соціокультурного часопису “Просто Неба”. Разом з Юрком Іздриком започаткував арт-проект “DrumТИатр”.

 

Головною зіркою 19-ого Форуму видавців стане британський письменник, лауреат Букерівської премії 

ДіБіСі П’єр. У межах Літературного фестивалю відбудеться презентація першого україномовного перекладу цього автора – його останньої книжки “Світло згасло у Країні Див”. Над текстом української версії видання працювала Галина Шиян за редакцією Юрія Андруховича.

 “Лондон, Токіо, Берлін. Герой літає над світом – і ми слідом за ним. Герой поступово затягує нас у своє декадентське світовідчуття. Ще трохи – і ми з ним погодимось. Але тут – о, Господи! – з ним трапляється те, без чого жоден роман неможливий. Такі романи, як цей, перевертають системи цінностей і рвуть на шматки свідомість. У відповідь залишається кричати “Йюююх!”. Найкраще з усього, що пощастило прочитати упродовж останніх двох років, – каже Юрій Андрухович про “Світло згасло у Країні Див”. – Команда, що працює над романом, поставила собі за мету перетворити друковане видання зі звичайного носія інформації в енергетичний згусток синтезу мистецтв”.

Четвертий за рахунком роман ДіБіСі П’єра вийшов у світ в 2010 році. Його характеризують як жорсткий суспільно-політичний твір, який відображає розгубленість тонких натур в сучасному світі, де їх постійно руйнують помилковість і крах всіх систем та ідеологій, медіа, відсутність простого і щирого людського контакту.

Незважаючи на серйозний глибинний сенс, книга має чіткий сюжет і написана досить легко та іронічно. Настрій тексту коливається від сентиментального і ліричного до цинічного і грубого, чітко відображаючи тим самим розбалансований фізичний і психічний стан героя. Всі свої роздуми герой роману записує в “захалявну” книжечку, в якій можна знайти цитату для кожної життєвої ситуації.

14 вересня ДіБіСі П’єр візьме участь в дискусії “Як боротися з невірою в епоху світового декадансу? Погляд на другу половину 20 століття з різних боків Берлінської стіни” (модератор – Юрій Андрухович), а також проведе майстер-клас з письма і творчу майстерню з музикантами, художниками, сценаристами.

 

 

Під час Форуму видавців у рамках програми Львівського міжнародного літературного фестивалю Валерій Шевчук як спеціальний гість презентуватиме книгу “Птахи з невидимого острова”. Три повісті – “Птахи з невидимого острова”, “Сповідь”, “Мор” – були написані 1989-го року й об’єднані в єдиний філософський цикл. Усі три повісті написано в жанрі історичної фантастики, де дивовижні пригоди героїв влилися в атмосферу XVII сторіччя.

Нове видання побачить світ у вересні 2012 року у видавництві “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”.

Творча зустріч з класиком української літератури, письменником Валерієм Шевчуком відбудеться 15 вересня о 14.00 у Першому українському театрі для дітей та юнацтва. 

Валерій Шевчук – український письменник-шістдесятник, майстер психологічної і готичної прози, автор низки літературознавчих та публіцистичних праць, інтерпретатор українського літературного бароко. Він є автором близько 500 наукових і публіцистичних статей з питань історії літератури, дослідником творів давньоукраїнської літератури, їх перекладачем на українську мову. Лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка.

 

 

Оксана Забужко відвідає Форум видавців у Львові як спеціальний гість Міжнародного літературного фестивалю. 15 вересня о 18.00 у Першому українському театрі для дітей та юнацтва вона презентуватиме свою нову книгу “З мапи книг та людей”, яка з’явиться на початку вересня у видавництві “Meridian Czernowitz”. 

Останнє дітище української письменниці складають виб­рані есе з доробку останніх дванадцяти років, об’єднані темою культурного простору довкола нас. На “мапі” Оксани Забужко позначено книжки, людей, місця, міста, фільми, вистави, які впливали на долю авторки і одночасно можуть слугувати своєрідним культурним маркером для збірного портрета сучасного українського інтелектуала. Оповідь ведеться від першої особи, тонко переплетений жанровий мікс мемуару, рецензії, біографії, філософського роздуму та культурологічної розвідки зроб­лять цю книжку привабливою для всіх, хто має смак до вдумливого читання.

“Мапа, яку подаровано читачеві, дуже славна, і знаєш, що це тільки “вибране з виб­раного”. На кожній мапі є набагато більше, ніж тут і тепер можна позначити, – каже поетеса та літературний критик Богдана Матіяш, яка написала передмову до книги. – Імена, позначені тут – Тичина, Олександр Олесь, Катерина Білокур, Юрій Шерех, Довженко, Тарковський, Леонід Плющ, Юрко Покальчук, Соломія Павличко й інші – дуже добрі, дуже гідні. Хочеться при них трохи побути. І місцями, якими пройшла авторка, теж може захотітися пройти.”

Оксана Забужко – українська поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист. У своїй творчості письменниця приділяє багато уваги осмисленню української ідентичності і при цьому часто користується методологією фемінізму та постколоніалізму. Її вірші перекладено 16-ма мовами. 

 

 

Лариса Денисенко приїжджає на Форум видавців з новим романом “Відлуння: від загиблого діда до померлого”. Книжка побачила світ на початку серпня у видавництві “Клуб сімейного дозвілля” (Харків). Це вже восьмий роман письменниці, літературна кар’єра якої розпочалася перемогою в конкурсі “Коронація слова” (гран-прі’2002 за роман “Забавки з плоті та крові”). Також її романи двічі перемагали у книжковому конкурсі журналу “Кореспондент”  – “Танці в масках” та “Сарабанда банди Сари” (номінації “Белетристика” та “Краща українська книга”, відповідно 2007 і 2009 роки). Лариса є не тільки популярною письменницею, а й адвокатом, багато років була ведучою на телебаченні (програма “Документ”, телеканал “1+1”), дописує до глянцевих журналів.

“З усіх львівських Форумів я можу скласти своє окреме й не таке вже маленьке життя, і воно – щасливе. А хіба ми не заслуговуємо на щастя? У спогадах, у реальності, у мріях, котрі обов’язково справдяться наступного року на Львівському форумі видавців. Там – читач, котрий радіє тобі, знає про тебе і не боїться. Там атмосфера кави, смаколиків – літературних й не тільки, що є еліксиром радощів. Там твої колеги, котрих ти любиш і радий бачити, всі у піднесеному настрої і в цій шаленій літературній ритміці. Там – літературні та перекладацькі відкриття текстів тих, котрих вже читав іншими мовами, а зараз можеш почути українською. Нарешті, там – Львів, місто, котре поціловане небом, яке я дуже люблю.”

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.8362 / 4.19MB / SQL:{query_count}