Тиждень у ракурсі Литви

Дві дотичні неприємності збіглися з початком Тижня литовської культури у Львові, який відкрився позавчора у Львівській галереї мистецтв експозицією "Портрети діячів Великого Литовського Князівства" з фондів цієї галереї і Львівського історичного музею та фотовиставкою "Бароко Литви".

kartiny.jpg 

Дві дотичні неприємності збіглися з початком Тижня литовської культури у Львові, який відкрився позавчора у Львівській галереї мистецтв експозицією "Портрети діячів Великого Литовського Князівства" з фондів цієї галереї і Львівського історичного музею та фотовиставкою "Бароко Литви".

Частина експонатів до спіль­ної експозиції прибула тільки напередодні о третій ночі, а відтак монтували її доволі екстримно. А в двигун літака, яким повинна була прилетіти до Львова держсекретар мініс­терства культури Литви Діана Пакніте, потрапив птах, відтак літак повернувся до Вільнюського аеропорту. Однак усе погане завершилось, і відразу ж почалося гарне. Тиждень, як і планувалось, відкрився. І Діана Пакніте на подію встигла. Окрім неї, у дійстві взяли участь інші високі достойники - Надзвичайний та Повноважний посол  Литви в Україні Альгірдас Кумжа, генконсул Литви у Львові Віталій Антонов.

І подія того вартувала. Адже Тиждень (який стартував у рамках іншої масштабної акції "Дні Литви в Україні-2008", започаткованої ще в лютому цього року для ознайомлення з мистецтвом, культурою та історією Литви  не лише мешканців Києва та Львова, а багатьох міст України) передбачив чимало цікавинок - виставок, концертів, міжнародну наукову конференцію на тему історичної спадщини Великого Литовського Князівства в Україні і навіть презентацію з дегустацією "Невідомі сторінки кулінарної спадщини Великого Литовського Князівства" за участі відомого литовського історика, професора Альфредеса Бумблаускаса. У коментарі "Пошті" А. Бумблаускас наголосив, що сьогодні в Литві активно відроджується селянська кулінарія. Адже у ЄС дуже цінується кулінарна інваріантність. Однак уявлення багатьох українців ( і не тільки нас), що типова їжа для литовців - страви з картоплі (зокрема, популярні цепеліне - картопляні тертюхи з начинкою з м'яса), є хибним. Для рафінованої литовської  кухні були характерними страви з мисливської здобичі, однак історикам сьогодні ще належить повернути ці знання у загальну свідомість.

Щодо виставок "Бароко Литви" та "Портрети діячів Великого Литовського Князівства", то зміст першої склали світлини найпрекрасніших сакральних пам'яток Вільнюса у стилі бароко, зроблені п'ятьма знаними фотомайстрами упродовж останніх тридцяти років, а другої - близько 50 портретів відомих литовських діячів XVI - XVIII ст. з фондів галереї та історичного музею. Варте уваги, що останні увійдуть до альбому, який стане чудовим подарунком для всіх зацікавлених. А саму виставку портретів із відповідним текстовим супроводом є реальна ідея показати в Литві.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6447 / 4.09MB / SQL:{query_count}