Новини культури: телеграф

Львів’яни їдуть на “Червону руту”!

Упродовж двох днів, 6 та 7 травня, у Львові відбувся відбірний конкурс XIІІ Всеукраїнського фестивалю “Червона рута”. У приміщенні міського Палацу культури ім. Г. Хоткевича молоді таланти виборювали право представляти свій регіон на всеукраїнському рівні. Так переможцями львівського відбірного туру стали восьмеро учасників у категорії поп-музика, один колектив у жанрі рок-музика, одна учасниця в категорії акустична музика та три колективи у форматі інша музика. Нагадаємо, завершальний етап фестивалю “Червона рута” відбудеться в Києві у 2013 році. 

“Маленькі подорожі Великим Китаєм”

Сьогодні, о 18.00, у книгарні “Є” відбудеться презентація книжки Вікторії Пономарьової “Маленькі подорожі Великим Китаєм”. Перед читачем – художня розповідь про мандри загадковою, давньою і вічно молодою країною. У книзі відкривається розмаїття Китаю: багата духовна культура, колоритні традиції та обряди, національний характер і особливості сучасного життя, “рибні місця” та екзотичні ласощі, неповторні природні й архітектурні пам’ятки. З легким гумором і незмінною доброзичливістю авторка розгортає перед нами полотно своєї подорожі. Разом з нею читач пізнає контрасти столичного Пекіна і незайману своєрідність провінцій, видряпається на найдовшу в світі Китайську стіну та зустріне світанок на священній горі Хуашань. Вхід вільний. 

Музичний вечір із Джошуа Преттом

Завтра, 12 травня, о 18.30, у львівській кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) відбудеться вечір акустичної музики у виконанні Джошуа Претта. Його музика – це вдале поєднання стилів blues та easy listening, яке часто видається ліричним, зворушливим, однак завжди легким та милозвучним. Вхід вільний.

До півстоліття “The Beatles”

Уперше у Львові – концертна програма “Come Together”, присвячена 50-річчю створення легендарної групи “The Beatles”. Отож, для всіх бітломанів і не тільки 22 травня у Львівській філармонії – концертна програма, в якій беруть участь естрадний оркестр “Лео-бенд”, Валерій Кириченко, В’ячеслав Сінчук та Оксана Муха. На сцені прозвучать всесвітньо відомі, незабутні і завжди популярні хіти знаменитого британського гурту. Початок концерту о 19.00.

Пошкоджений інструмент Страдіварі 

Віолончель роботи знаменитого майстра струнних інструментів Антоніо Страдіварі пошкодили під час фотосесії в Іспанії. Шийка віолончелі відкололася від інструмента, коли співробітники іспанського національного фонду збереження історичної та культурної спадщини розставляли для фотографування струнний квартет Страдіварі (дві скрипки, альт і віолончель) у Королівському палаці в Мадриді. Віолончель впала і вдарилася об край столу. Фахівці заявили, що пошкодження можна усунути. При цьому наголошують, що деталь не є оригінальною частиною віолончелі. Сам інструмент виготовлений у ХVII столітті, але в XIX столітті його оновлювали, і саме тоді шийка була замінена. Скільки коштуватиме ремонт ушкодженої віолончелі великого італійця, наразі не відомо. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4278 / 3.98MB / SQL:{query_count}