Новини культури: телеграф

Від міністра вимагають заборонити фільм “Матч”

Громадськість звернулася до міністра культури Михайла Кулиняка з вимогою заборонити прокат фільму “Матч” на території України. Активісти вважають, що сюжет фільму грубо перекручує історичні факти та зневажливо показує українців як націю. Про це “Пошті” повідомила прес-служба Народного руху України.  Зокрема, неправдиво висвітлено життя Києва під час німецької окупації, де всі негативні герої розмовляють українською мовою та носять жовто-сині пов’язки. У сюжеті свідомо перекручені болючі для  народу теми мінування Хрещатика, розстрілів у Бабиному Яру та так званого “матчу смерті”. Показ подібних фільмів є наругою над пам’яттю про тих українців, які воювали у Другій світовій війні.
Для координації ініціативи була створена сторінка у соціальній мережі facebook: https://www.facebook.com/againstmatch

“Аve, жінко…” у Львові 

Сьогодні, о 17.00, Національний музей ім. Андрея Шептицького у Львові запрошує усіх охочих на літературно-музичне дійство “Аve, жінко…”, яке відбудеться у рамках заходів із нагоди 140-річчя від дня народження видатного українського художника Олекси Новаківського.
Захід триватиме під час експозиції виставки “Образ жінки у творчості Олекси Новаківського” у приміщенні музею (просп. Свободи, 20). У програмі –  поетичні читання у літературній інтерпретації відомої львівської письменниці та перекладачки Галини Крук. Музична частина заходу буде не менш цікавою. Відтак упродовж вечора прозвучать відомі твори Вольфганга Амадея Моцарта та Олександра Бородіна, які виконуватиме струнний квартет Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка у складі Катерини Потеряєвої, Любомира Сенишина, Михайла Ковальчука, Богдани Неділько. Художній керівник – Тарас Менцінський.

Дивовижа Шостаковича

Завтра, о 19.00, молодіжний академічний симфонічний оркестр “INSO-Львів” під батутою непревершеного маестро Фахраддіна Керімова запрошує львівських меломанів на вечір музики геніального російського композитора, класика ХХ століття Дмитра Шостаковича. У програмі: Концерт для фортепіано з оркестром № 1, Симфонія № 5 та інші твори. Соло на фортепіано – Юлія Керімова.

Феномен дерев’яних церков 

Завтра, о 15.00, у Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові (просп. Свободи, 20) відбудеться урочисте відкриття виставки “Феномен дерев’яної церкви”. На виставці будуть представлені фотографії кращих зразків гуцульських, галицьких, лемківських, бойківських  дерев’яних  храмів – об’єктів транскордонного подання “Дерев’яні церкви українських і польських Карпат” до включення у Список світової спадщини ЮНЕСКО.  У рамках цього проекту відбудеться виставка-репрезентація творчого доробку Української спілки іконописців.

“Dazzle Dreams” презентує новий альбом

Українська група “Dazzle Dreams” готується до представлення свого нового повноформатного альбому “Diva”, який стане третьою студійною роботою колективу. Концертна презентація диска відбулася в одному із київських клубів. На концерті також виступили такі виконавці, як “Друга ріка”, Лама, Олена Попова, гурт “Persona Grata” і Наталія Морозова. Відомо, що музиканти планують організувати тур із презентацією нового альбому, однак інформація про це буде оголошена згодом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.0092 / 4.08MB / SQL:{query_count}