Таїнство трьох днів…

У галереї “Iconart” – експозиція під назвою “Перехід”

У галереї “Iconart” – експозиція під назвою “Перехід”

Назва експозиції є символічною, “перехід” у контексті наближення Великодня означає процес звільнення людини від страху, вдосконалення та відновлення. Автори: Оля Кравченко, Остап Лозинський та Уляна Нищук-Борисяк – творили задля переосмислення страстей та воскресіння Христового. Молоді художники розвивають ідею зміни, процесу, розвитку – переходу від одного стану до іншого. 
Кожен із трьох митців демонструє свій індивідуальний шлях у представленні центральної християнської теми переходу від смерті до життя. На думку мистецтвознавця Маркіяна Філевича, Остап Лозинський у своїх роботах переосмислює суть ікони. Спрощення форм та кольорів веде до особливої виразності зображуваних сюжетів. Перехід у творах Лозинського – це історія людини, що здатна визволитися від гріха. 
“Оля Кравченко на основі власно витвореної візуальної мови розвиває мистецький пошук навколо ікони “Зішестя в ад”. Беручи за основу давно вподобану форму еліпса, Оля витворює цікаві та несподівані композиції переходу від життя до сходження в пекло й повернення з нього. Ці твори, вписані в овальні форми, витворюють паралель не лише до яйця, одного з традиційних символів життя, а відтак і воскресіння, але також спостерігаємо стосунок до людського лику, який у творах Олі перемінюється у цілу оповідь”, – зазначив мистецтвознавець. Що ж до творів Уляни Нищук-Борисяк, то у представленому триптиху художниця розвиває тему смерті та воскресіння. “Тут візуальна мова іконопису межує з мовою  абстрактного живопису”, – вважає Маркіян Філевич.
Виставка “Перехід” дає можливість кожному по-новому відчути таїнство трьох величних днів смерті та воскресіння Христа. Експозицію можна відвідати до 22 квітня в галереї сакрального мистецтва “Iconart”.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6403 / 4.09MB / SQL:{query_count}