У Львові виставили трон Чингізхана

В арт-галереї “Анна” представлено виставку робіт Ігоря Якубовського

В арт-галереї “Анна” представлено виставку робіт Ігоря Якубовського

У сакральному мистецтві Ігор Якубовський не новачок. Сфера його діяльності дуже широка – починаючи з образотворчого та ужиткового мистецтва й закінчуючи дизайном та скульптурою. Але представлена у галереї “Анна” експозиція акцентує саме на скульптурних здібностях автора. 

На виставці, зокрема, можна побачити скульптури з величезного іконостасу, що в майбутньому служитиме дияконськими дверима, Царські ворота, сцену Благовіщення, фігуру жінки під назвою “А вже весна, а вже красна”. А ще славнозвісний трон Чингізхана, відомий за фільмом Володимира Савельєва “Таємниця Чингізхана”, де головну роль зіграв Богдан Ступка. На створення цього трону пішло чимало часу та сил. Для того, щоб його вирізьбити, Ігорю Якубовському довелося не один вечір провести у бібліотеках у пошуках потрібної інформації, розповів “Пошті” сам майстер.

Творчий доробок автора просто вражає. Важко осягнути, що різьблені скульптури янголів чи Пречистої Діви із дерева можуть бути настільки прекрасними й одухотвореними. Пройти повз просто неможливо – до робіт Ігоря Якубовського, які сповнені світла й чогось потойбічного, наче магнітом притягує якась внутрішня сила. Й мимоволі ловиш себе на думці, що споглядати Царські ворота чи сцену Благовіщення хочеться без упину.

Однак те, що представлено на персональній виставці, – лише маленька частинка того, що створили руки талановитого митця. Сотні його робіт перебувають як у межах України, так і за кордоном. Відомо, що великого майстра можна впізнати й за одним витвором. Так і з Ігорем Якубовським: невелика кількість репрезентованих в арт-галереї “Анна” робіт вдало й переконливо засвідчує пластичні здібності скульптора.

“Дивлюсь на роботи Ігоря і бачу, з якою професійністю усе виконано. Одразу відчувається – майстер! Він з тих авторів, які вміють не тільки пити каву, але й варити її; не лише проектувати, але й працювати руками”, – сказав академік Станіслав Мигаль, голова Львівського відділення Спілки дизайнерів України.

Помилуватися дерев’я­ними скульптурами Ігоря Якубовського можна до 

26 березня в арт-галереї “Анна” (вул. Драгана, 9) 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.8183 / 4.08MB / SQL:{query_count}