Новини культури: телеграф

Ювілейний вечір Богдана Дерев’янка

Завтра, 8 лютого, о 18.00, у приміщенні Львівської обласної філармонії відбудеться творчий вечір з нагоди 70-річчя відомого українського диригента та композитора, професора, заслуженого артиста України Богдана Дерев’янка. У святковому концерті візьмуть участь заслужена академічна капела України “Трембіта” (художній керівник та головний  диригент – Микола Кулик), Львівський муніципальний чоловічий хор “Гомін” (керівник – Руслан Ляшенко), хор студентів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (керівник – Христина Флейчук), галицький камерний хор “Євшан” (керівник – Ігор Даньковський). Ведучий концерту – Роман Береза.

“Золота булька” для Андруховича 

Відбулася церемонія нагородження літературною премією “ЛітАкцент року – 2011”, заснованої інтернет-часописом “ЛітАкцент”. Переможцем у номінації “Художня література” стала книжка “Час смертохристів” Юрія Щербака. У номінації “Літературознавство” перемогла Лариса Мірошниченко та її текстологічне дослідження “Леся Українка: життя і тексти”. Антипремію “Золота булька” сенсаційно присудили Юрію Андруховичу за “Лексикон інтимних міст”. Неочікуваним було й те, що жодної відзнаки не отримала книжка “Хронос” Тараса Антиповича (видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”), яка мала помітний читацький розголос. Премія “ЛітАкцент року” присуджується вчетверте. До групи експертів, які визначили переможців, увійшли літературні критики та письменники: Леся Воронина, Григорій Гусейнов, Євгенія Кононенко, Євген Нахлік, Володимир Панченко, Тетяна Трофименко та Ярина Цимбал.

Нова мистецька соцмережа

В інтернеті з’явилася нова соціальна мережа для творчих людей. Проект нагадуватиме вже відомі гіганти “Facebook” або “Twitter”. Соціальна мережа “My-ArtMap” об’єднуватиме людей, які мають стосунок до мистецтва. Проект орієнтований на міжнародну аудиторію. Наразі мережа доступна англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською, російською та китайською мовами, повідомляє “Дзеркало тижня”. У користувача, який може для входу використовувати свій акаунт на “Facebook” або “Twitter”, буде стрічка новин, а розділ “Галереї” дозволить створювати свої власні віртуальні тематичні галереї. Користувачі також зможуть об’єднуватися у групи.

Знайдено копію “Мони Лізи”

У мадридському музеї “Прадо” виявлено копію “Мони Лізи” Леонардо да Вінчі, написану, ймовірно, одним із його учнів одночасно з оригіналом, пише ТСН. Той факт, що копія була написана одночасно з оригіналом, підтверджують і проведені в інфрачервоному випромінюванні дослідження. Вони виявили ті ж самі правки, які зробив сам Леонардо да Вінчі на оригіналі. Це дає підстави вважати, що копію виконав один з учнів геніального майстра, який був присутній при процесі створення “Мони Лізи”. Працівники музею “Прадо” наголосили, що зроблені ними відкриття підтверджені фахівцями Лувру. Наприкінці березня незвичайну копію відправлять до Парижа на виставку, присвячену творчості Леонардо да Вінчі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.1476 / 4.08MB / SQL:{query_count}