“Історія з грифом “Секретно”

Днями в книгарні “Є” відбулася презентація книги відомого львівського історика Володимира В’ятровича “Історія з грифом “Секретно”, за яку автор отримав премію імені Василя Стуса.

Днями в книгарні “Є” відбулася презентація книги відомого львівського історика Володимира В’ятровича “Історія з грифом “Секретно”, за яку автор отримав премію імені Василя Стуса.

На творчому вечорі обговорювали досі незнані сторінки історії України (з 1918-го по 1991-й) із розсекречених архівів СБУ. 
“Історія з грифом “Секретно”, за словами автора, реакція на наміри влади знову поховати надзвичайно важливі факти з історії нашої країни. У книзі Володимир В’ятрович розповів правдиві історії про людей, які віддали своє життя боротьбі з радянським режимом. Сюжет книги побудований на протистоянні СРСР та українського народу, це – історії людей по обидва боки цієї боротьби.
 

ДОВІДКА

Володимир В’ятрович –український науковець-історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху. Кандидат історичних наук, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху (Львів), член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”, екс-директор Архіву Служби безпеки України (2008 – 2010), редактор наукового збірника “Український визвольний рух” (2003 – 2008). У грудні 2009-го нагороджений Хрестом Івана Мазепи. 

На презентації були присутні й деякі герої книги, зокрема, поет і прозаїк, один із  представників “шістдесятників”, колишній політв’язень Ігор Калинець. Він розповів, що книга написана легко й правдиво, у формі нарисів про різні аспекти роботи таємних органів і табірної системи СРСР, про діяльність українського визвольного руху на сході і заході країни, про унікальні долі священиків, котрі кинули виклик системі та про український визвольний рух загалом. 
P. S. До слова, Володимир В’ятрович планує підготувати продовження “Історії з грифом “Секретно”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.6917 / 4.07MB / SQL:{query_count}