Конкурс на музей

Квартиру відомої громадської діячки Олени Степанівни можуть  віддати пластунам

Квартиру відомої громадської діячки Олени Степанівни можуть  віддати пластунам

Виконком Львівської міськради 19 жовтня ухвалив рішення про вивільнення приміщення на вулиці Козацькій, 11а, де колись мешкала  Олена Степанівна. Львівський історичний музей так і не зміг ефективно освоїти приміщення і облаштувати там експозицію. Тож зараз міська рада вирішила оголосити конкурс для неприбуткових громадських організацій на облаштування там  музею Олени Степанівни.
Як розповів Василь Косів, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань, ще в 1992 р. приміщення на вул. Козацькій, 11а, передали Львівському історичному музею для створення музею Олени Степанівни. Однак через опір, який чинили сусіди, музейники так і не змогли ввійти до приміщення й облаштувати там  експозицію. Тому було створено комісію, яка  вивчила це питання і вирішила повернути приміщення у підпорядкування міста та знайти структуру, яка зможе організувати там музей. Для цього міськвиконком скасував рішення  про передачу приміщення на вул. Козацькій, 11а, Львівському історичному музеєві.
– Наразі триває вирішення юридичних питань. Цим займається управління комунальної власності ЛМР. А вже десь через місяць ми оголосимо конкурс на облаштування там музею. Істотними умовами конкурсу є участь у ньому неприбуткових громадських організацій, які зможуть створити експозицію про Олену Степанівну і налагодити там постійну діяльність. Хотілося б, щоб це не було порожнє приміщення з експозицією на стінах. Там має відбуватися постійна діяльність, звернена на виховання шкільної та студентської молоді, а також заходи відповідного патріотичного спрямування, – каже Василь Косів. – Важливо, що орендна плата для громадських організацій становитиме 2% від вартості приміщення. Переможець конкурсу зобов’язаний також підтримувати музей в належному стані.
За словами Василя Косіва, про його учасників говорити поки що рано, адже немає ані чітких умов, ані заявок від певних громадських організацій, які свідчитимуть про готовність орендувати приміщення. 
Натомість Андрій Садовий, міський голова Львова, під час засідання виконкому заявив, що право на приміщення на вул. Козацькій, 11а, отримають тільки ті організації, які своєю діяльністю будуть уславлювати пам’ять Олени Степанівни. Серед головних претендентів мер назвав пластунський жіночий курінь імені Олени Степанівни, що діє у Львові.
 
КОМЕНТАР
Христина Мулик, прес-секретар львівського Пласту:
- У нас є курінь імені Олена Степанівни, тому ми були б дуже раді, якщо б мали нагоду працювати над музеєм. Гадаю, будемо подавати заявку на участь, коли оголосять конкурс. Однак поки що Пласт не має необхідних ресурсів для того, щоб облаштувати експозицію музею Олени Степанівни в приміщенні на вул. Козацькій, 11а. Хотілося б, щоб Львівська міська рада надала нам відповідні ресурси чи матеріали, щоб ми могли облаштувати цей музей належним чином.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8630 / 4.08MB / SQL:{query_count}