Дорогою в Еммаус…

У галереї “ICONART” триває виставка картин про християнські та юдейські традиції

У галереї “ICONART” триває виставка картин про християнські та юдейські традиції

 
“На дорозі в Еммаус” – назва виставки хмельницького художника Олександра Антонюка. Це його перша персональна виставка у Львові, хоча до цього автор уже презентував львів’янам  свою творчість. У живописі Антонюка гармонійно поєдналося індивідуальне розуміння християнської та глибоке усвідомлення юдейської традицій. Відтак тексти Старого Завіту перетворюються на образи, з котрих формується розуміння художником вістки християнства.
Своїми роботами автор прагне спонукати глядача до відвертої розмови, а також дати поштовх до роздумів. Зрештою, викликати емоції. “У моїх картинах є все те, про що хочу сказати людям. Хтось висловлюється за допомогою слів, а мені в цьому на допомогу приходить живопис. Мені зручніше передати потрібну інформацію через об’єкт, котрий можна побачити, тобто через картини”, – каже Олександр Антонюк.
У цій виставці є все те, що хвилює автора. Художник хоче поділитися своїми відчуттями, частинкою свого життя. “Коли тобі щось подобається, хочеться поділитися цим з іншими, що я і роблю”, – каже хмельничанин.
До речі, Олександр Антонюк не вважає свої роботи релігійним живописом. Навпаки, каже, що хтось може дивитись на картини й бачити релігійний підтекст, а інші просто споглядатимуть їх як витвір мистецтва. На його думку, якщо людина читала Біблію, то в його малюнках впізнає те, про що звідти дізналася.
Усі картини вражають своєю глибиною і водночас яскравістю. “В’їзд у Єрусалим” – одна з ключових робіт на виставці. У ній художник представляє Ісуса з Назарету як здійснення месіанського очікування минулих поколінь. Іншими словами, у цій роботі Ісус зображений як помазаник, як месія, як Христос. Тому християнська іконографія сюжету тут збагачена старозавітними конотаціями – передусім це паралель з Єрусалимським храмом.
Привертає увагу картина, де Ісус одягнений у вишиту сорочку, і йде до нього не самарянка, а українка. Цією картиною автор хотів порушити певні проблеми у сприйнятті біблійного тексту. “Річ у тім, що люди часто думають, що те, про що йдеться у Святому Письмі, віддалене у часі й національно воно якось не про нас. Тому я зобразив на полотні, що така зустріч могла статися й у якомусь українському селі, де Ісус, сівши біля криниці, міг спілкуватися з українцями”, – розповів автор картин.
Виставка працюватиме до 23 жовтня, тож усі, хто любить роздумувати про вічне, можуть відвідати її у галереї сучасного сакрального мистецтва “ICONART”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.8373 / 4.08MB / SQL:{query_count}