Свято в Нагуєвичах

Львівщина відсвяткувала 155-ту річницю від дня народження Івана Франка. У неділю, 28 серпня, з нагоди Франкового ювілею на Дрогобиччині відбулося Всеукраїнське літературно-мистецьке свято “Я син народа, що вгору йде”. До цієї знаменної дати батьківська хата Великого Каменяра була нарешті перекрита свіжою цьогорічною соломою.

Львівщина відсвяткувала 155-ту річницю від дня народження Івана Франка
У неділю, 28 серпня, з нагоди Франкового ювілею на Дрогобиччині відбулося Всеукраїнське літературно-мистецьке свято “Я син народа, що вгору йде”. До цієї знаменної дати батьківська хата Великого Каменяра була нарешті перекрита свіжою цьогорічною соломою. “До цього вона була покрита драницею. А тепер набрала автентичного вигляду”, – розповідає Ірина Сопот­ницька, завідувач музею. Пан Василь, народний майстер, який перекривав соломою садибу, запевнив: “Простоїть 70 років!”
На свято з’їхалися гості, туристи, члени родини Франка, наукові працівники, лауреати Шевченківської премії, представники влади. Зокрема, на батьківщину Каменяра при­їхали міністр культури Михайло Кулиняк, міністр юстиції Олександр Лавринович, радник президента України Ганна Герман.
Екскурсію для високих гостей у садибу батьків Івана Франка та літературно-меморіальний музей провела заступник директора заповідника – завідувач музею Ірина Сопотницька. За словами працівника культури, місцеві жителі, працівники музею ретельно готувалися до свята.
– Усі жителі села працювали і впорядковували територію навколо своїх будинків. Ми зробили нову огорожу навколо садиби (800 м). Працювали день і ніч, щоб вкластися у терміни і належно підготуватися до свята. До свята було встановлено сучасний громовідвід на будівлі музею, завезено довбані з дерева вулики на пасіку садиби, – розповіла пані Ірина.
Під час урочистостей Михайло Цимбалюк, голова Львівської ОДА, висловив сподівання, що “вже наступного року з вуликів на Франковій пасіці будуть їсти мед. Мед від Івана Яковича Франка!” “Першим його має скуштувати онук письменника – Роланд Франко”, – сказав очільник регіону.  
– Стати гостем батьківської хати Франка і музею може кожен. Ми працюємо щодня, крім понеділка, і гостям завжди раді, – розповідає директор заповідника. “Я не уявляю себе без роботи в музеї. Бо по-справжньому люблю і розумію Франка,” – каже працівник культури.
Після знайомства з обійстям Франків усі попрямували до Лісової сцени на Франковій галявині. Усі охочі могли оглянути виставки робіт народних майст­рів Львівщини на галявині “Під дубом” та виставку картин. Саме тут, на Лісовій сцені, розпочалися урочиста частина та концертна програма. На жаль, свято не минуло без інцидентів. Першими зі святом вітали присутніх Михайло Цимбалюк та Олег Панькевич, голова Львівської обласної ради. Наприкінці виступу Олег Панькевич запросив на сцену депутата Львівської облради від ВО “Свобода” Ірину Фаріон. Коли вона виходила на сцену, двоє молодих чоловіків у цивільному намагалися її зупинити. За словами Олега Панькевича й Ірини Фаріон, можливо, це були працівники міліції. Присутній на святі Михайло Курочка, заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області, спершу відмовлявся коментувати цей прикрий інцидент, а згодом пообіцяв зробити все можливе, щоб встановити осіб, які до цього причетні. Натомість, заступник начальника райвідділу міліції Сергій Муляр, в обов’язки якого входило стежити за дотриманням громадського порядку під час заходів, запевнив, що молодиків, які намагалися перешкодити вийти на сцену Ірині Фаріон, затримано: “Вони в потрібному місці, у районному відділі”. Молодики виявилися працівниками міліції, які “несли службу як у службовій формі, так і в цивільному одязі”.
Як повідомили у прес-центрі міліції області, після з’ясування усіх обставин встановлено, що охорону громадського порядку під час заходів проводили працівники міліції Львівщини. Там кажуть, що програмою заходу не було передбачено виступ депутатки, з якою трапився інцидент, а міліціонери, які намагалися її зупинити, не знали її в обличчя.
Львів – Нагуєвичі – Львів
На святі був присутній Роланд Франко, онук Івана Франка, син Тараса Франка. Він – останній із Франків за чоловічою гілкою роду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7775 / 4.09MB / SQL:{query_count}