ART-новини: телеграф

Приходьте у “Дім химер”! І знову джаз. Жадан об’єднав письменників навколо футболу. А вино “випило” море.

Приходьте у “Дім химер”!

Від 3 до 11 вересня у Києві вперше відбудеться Міжнародний театральний фестиваль “Дім химер”. Заснований з ініціативи художнього керівника Київського Молодого театру Станіслава Мойсеєва, фестиваль представить програму сучасного польського nтеатрального мистецтва “Польський театр у Києві” (шість вистав) та “Український блок” (три спектаклі). Оскільки фестиваль відбувається уперше, конкурсів і змагань поки не буде. Але, як стверджують організатори, уже наступного року “Дім химер” інтригуватиме і в цьому аспекті.

І знову джаз

У Коктебелі з 2 до 5 вересня триватиме III Міжнародний джазовий фестиваль “Live in blue bay”. Як інформує korrespondent, концерти відбуватимуться на трьох сценах. У програмі також джейм-сейшени, майстер-класи метрів джазу та виставка ексклюзивних музичних інструментів. Серед хедлайнерів фестивалю – ісландський джазовий колектив “Mezzoforte”, новий проект відомих музикантів Федора Досумова й Антона Давідянца за участю французького барабанщика Деніеля Шмітта “Impact Fuze”, а також “Made in France”.

Постійні учасники – Енвер Ізмайлов та група “Карадаг” (Україна), Сергій Манукян (Росія), а також Олексій Козлов і “Новий арсенал” (Росія). Крім того, фестиваль відвідає “Тріо Олександра Муренка”, гурт “Кекси”, Сергій Крашенинников, “Dixie Brothers Band”, Дмитро Bobin Олександров та інші. Всього у фестивалі візьме участь понад сто виконавців з України, Росії, Литви, Латвії, Узбекистану, США, Франції.

Жадан об’єднав письменників навколо футболу

Сергій Жадан, йдучи вже знайомим шляхом антологій “Декамерон” та “Метаморфози”, уклав збірку “Письменники про футбол. Літературна збірна України”, зібравши в одне “футбольну” прозу одинадцяти сучасних українських письменників, яких можна вважати літературними форвардами України ХХІ сторіччя, інформує newsru.ua. Антологія містить фантастичні й реалістичні, трагічні й сатиричні, біографічно-публіцистичні та глибоко інтимні, але неодмінно навколофутбольні оповідання одинадцяти творців, кожен із яких грає у свій “футбол”, має власні правила літературної гри – настільки різноманітні й непередбачувані, наскільки різноманітним та непередбачуваним може бути політ м’яча.

А вино “випило” море

Біля берегів Албанії археологи виявили останки давньоримського торгового корабля із 300 глиняними амфорами для вина на борту. За інформацією Associated Press, мова йде про затонулий близько І століття до нашої ери корабель, який, швидше за все, віз вино у Західну Європу. Група дослідників у складі американської організації  “RPM Nautical Foundation” і фахівців з Албанського інституту археології виявили затонуле судно на глибині близько 50 метрів біля берега портового міста Влора та за 140 км від албанської столиці. Вважається, що це судно можна зарахувати до десяти найцікавіших знахідок у Середземному морі. Знайдений вантаж особливо цікавий тим, що більшість амфор – непошкоджена. Правда, старого вина скуштувати не вдасться. За дві тисячі років солона вода пошкодила герметичні корки в амфорах, а відтак про смак вина можна тільки здогадуватися.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.1124 / 4.08MB / SQL:{query_count}