Заробіток на алкогольному табу

Тих, кого вдруге упіймають на продажі алкоголю після 22.00, позбавлять ліцензії

Тих, кого вдруге упіймають на продажі алкоголю після 22.00, позбавлять ліцензії

Львівська міліція і міськрада підрахували позитиви від впровадження заборони продажу алкоголю у крамницях міста після 22.00. Як стверджують міліціонери, кількість злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, у Львові зменшилася на 7%. А бюджет міста, відколи набрала чинності заборона, поповнився на майже 150 тис. грн від штрафів за порушення цієї заборони.

За словами Галини Шарко, начальника відділу торгівлі Львівської міської ради, в період чинності заборони постійно проводились рейди спільно з міліцією та податковою, під час яких наклали 68 протоколів про адміністративні порушення і штрафів на 24 тис. грн лише на продавців. Своєю чергою, Олег Сенькусь, начальник дільничних інспекторів  Львівського міського управління міліції додав, що ще 120 тис. грн штрафу наклали на підприємства. Щоправда, 60% цих штрафів наклали за продаж алкоголю неповнолітнім, а не за продаж після 22.00.  Щодо кількості злочинів, скоєних в стані алкогольного сп’яніння, то порівнюючи жовтень-листопад 2010 і 2009 років, їх кількість зменшилась на 7%.

– Ми й надалі будемо проводити схожі рейди. І якщо хтось  вдруге скоїть подібне порушення, то  його позбавлять ліцензії на продаж алкоголю, – наголосила Галина Шарко.

Водночас, окрім суми штрафів і умовних статистичних даних міліції, наразі чиновники міськради не можуть навести вагомих аргументів щодо дієвості цього рішення. Жодного дослідження чи опитування громадської думки влада міста не проводила. Окрім цього, цілодобово купити алкоголь можна в закладах харчування. 

До теми:

24 вересня міськвиконком ухвалив рішення про заборону продажу алкогольних напоїв у закладах торгівлі у нічну пору – з 22.00 до 10.00. Першого жовтня до алкогольних напоїв додали й пиво. 20 грудня  Галицький районний суд призупинив це рішення, однак міськвиконком відразу прийняв інше аналогічного змісту. Нещодавно компанія ПАТ ПБК “Славутич”, один із найбільших виробників пива в Україні, подала скаргу до прокуратури Львова щодо незаконності дій міської влади. В міськраді запевняють, що туди жодних звернень від підприємців чи прокуратури наразі не надходило. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7006 / 4.07MB / SQL:{query_count}