Повернення заповідника

Розточчю повернуть статус заповідника. Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконними дії міністра освіти,  науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника

Розточчю повернуть статус заповідника. Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконними дії міністра освіти,  науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника в частині закриття природного заповідника “Розточчя” у Львівській області, який перебуває у підпорядкуванні міністерства.

Нагадаємо, першого листопада минулого року Дмитро Табачник підписав указ № 1032 про “Реорганізацію Природного заповідника “Розточчя” при Національному лісотехнічному університеті України” і перетворив його у звичайний структурний підрозділ університету. Причиною нібито стало зауваження КРУ про “нецільове витрачання коштів”. Натомість юристи стверджують, що реорганізовувати заповідник – не міністерська справа. Відстоювати права заповідника екологи, а саме представники Київського еколого-культурного центру “Екоправо-Київ”, вирішили в суді і на початку року виграли справу.

За словами Ярослава Бовта, директора природного заповідника “Розточчя” при Національному лісотехнічному університеті України, це рішення надзвичайно важливе для функціонування і розвитку єдиного на Львівщині природного заповідника, для науково-дослідної діяльності та підвищення рівня екологічної культури населення. “Розточчя” – природний заповідник у Львівській області, створений у 1984 р. із метою збереження та наукового вивчення унікальних ландшафтів  українського Розточчя. Займає площу 2 084,5 га. Особливістю рослинності заповідника є те, що тут перекриваються ареали більшості основних євразійських видів дерев і чагарників. Лісові масиви становлять 92%, а лучна, болотна і прибережно-водна рослинність – лише 8%.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8422 / 4.07MB / SQL:{query_count}