Злочинів усе більше й більше…

Особливо поповнилася армія крадіїв, а суми хабарів зросли

Особливо поповнилася армія крадіїв, а суми хабарів зросли

На Львівщині, як і у всіх регіонах України, погіршилася криміногенна ситуація. Зокрема, у нашій області злочинність зросла на чверть. Передусім побільшало тяжких і особливо тяжких злочинів (як-от убивств), а також крадіжок і шахрайств. Про це вчора повідомив перший заступник прокурора області Володимир Гураль.

“Зафіксовано зростання кількості злочинів проти власності – на 35,2%, суттєво збільшилося число крадіжок – на 74,8%, на 23,1% побільшало фактів шахрайств. Подвоїлася кількість випадків шахрайств із фінансовими ресурсами”, – зазначив Володимир Гураль. За його словами, зростання злочинності є фактично у всіх районах Львівської області. “Наше завдання залишається таким як і було – організувати роботу так, щоб всі правоохоронні органи спільними зусиллями швидко та оперативно могли захистити права громадян. Треба, щоб злочини розкривалися негайно, по гарячих слідах, а не через декілька років!” –  акцентує перший заступник прокурора області.

Варто зазначити, що на Львівщині зросла кількість порушених справ стосовно давання та отримання хабарів. “Збільшилася як кількість хабарників, так і суми, які при цьому є предметом злочинності. Злочинів в області  виявляється більше, незважаючи на вжиті заходи і притягнення до кримінальної відповідальності”, – наголошує прокурор Львівської області Віталій Ковбасюк.

Так, за минулий рік прокуратура завершила 42 кримінальні справи за фактами хабарництва, а ще 12 справ є у провадженні органів прокуратури. Як зазначає заступник прокурора області Ігор Ліуш, найчастіше фігурантами справ щодо хабарництва є голови сільських та селищних рад. “Суми хабарів  коливаються в діапазоні від кількох тисяч гривень до десятків тисяч доларів США”, – додає Ігор Ліуш.

Власне боротьба з хабарництвом та зловживаннями в органах влади, а також боротьба зі земельними злочинами та робота, спрямована на погашення працедавцями заборгованих коштів працівникам, – серед пріоритетів роботи прокуратури Львівщини. “Закон є і буде один для всіх!” – акцентує прокурор області. 

До теми:

За підсумками минулого року, прокуратура Львівської області скерувала до  суду 729 кримінальних справ. Так, 99 із них – за фактами зловживань та перевищення службових повноважень посадовими особами, 114 – щодо привласнення, розтрати майна або заволодіння ним  шляхом зловживання службовим становищем, 42 – за фактами хабарництва, 77 кримінальних справ – про злочини з ознаками корупційних діянь, 2 – про злочини, вчинені організованими групами та злочинними організаціями.

Торік задоволено близько три тисячі прокурорських протестів на незаконні акти та дії посадовців різного рівня. На усунення порушень прокурорами внесено 7260 подань і приписів. Як інформує прес-служба прокуратури області, за результатами розгляду цих документів до відповідальності притягнуто близько 7 тисяч посадових осіб, відшкодовано понад 226 млн грн збитків (з них до бюджету – понад 52 млн грн). Порушено 136 кримінальних справ з питань оплати праці та сім справ із питань соцзахисту пільговиків.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0761 / 4.09MB / SQL:{query_count}