Високі штрафи для хабарників

Президент Віктор Янукович запропонував доповнити Кримінальний кодекс нормою, яка передбачає покарання хабарників

Президент Віктор Янукович запропонував доповнити Кримінальний кодекс нормою, яка передбачає покарання хабарників штрафом від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це від 12,75 до 25,5 тис. грн.

Відповідно до законопроекту, хабар у 85 грн карається штрафом від 500 до 750 неоподатковуваних міні­мумів доходів грома­дян – 8,5-12,75 тисячі гривень або виправними роботами на строк до одного року, або ж арештом на строк до шести місяців. За хабар у великому розмірі – до 3400 гривень – доведеться поплатитися штрафом від 12,75 до 25,5 тисячі гривень або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Цими змінами, зокрема, передбачається: запровадити адміністративну відповідальність за адміністративні корупційні правопорушення; посилити відповідальність за злочини у сфері службової діяльності, зокрема, ввести кримінальну відповідальність за злочини, здійснені службовими особами.

Підсумовуючи 2010 рік, головний міліціонер Львівщини Богдан Щур зазначив, що правоохоронці області “відійшли від нарощування кількісних показників, завдяки чому цього року вдалося викрити у хабарництві більше службовців органів державної влади та органів контролю”.

За інформацією прес-центру ГУ МВСУ у Львівській області, загальна сума задокументованих цього року хабарів становить понад 2 млн грн. Найбільша ж сума хабара на Львівщині цьогоріч становила 720 тис. грн.

Сергій Білий

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.5887 / 4.06MB / SQL:{query_count}