Дільничні інспектори на ринках

Запрацювали громадські приймальні, де можна поскаржитися на корупційні дії органів контролю

Запрацювали громадські приймальні, де можна поскаржитися на корупційні дії органів контролю

На ринках міста Льво­ва цього тижня запрацювали громадські приймальні ГУ МВСУ у Львівській області. Як інформує прес-центр обласного управління міліції,  приймають громадян дільничні інспектори міліції, працівники карного розшуку, державної служби боротьби з економічними злочинами та інших галузевих підрозділів.

Правоохоронці кажуть, що підприємці позитивно сприйняли таке нововведення МВС, адже такі громадські приймальні на території ринку допоможуть миттєвому реагуванню на факти правопорушень, злочинів, скоєних не тільки проти самих підприємців, але й відвідувачів ринку. Громадські приймальні працюватимуть у дні роботи ринків.

В Україні вже створили 1,5 тисячі громадських приймалень на  ринках, куди зможуть звертатися як підприємці, так і споживачі. За перші дні роботи вже надійшло близько тисячі звернень громадян. “Мета такої інновації – якісно покращити та прискорити процес реагування на звернення громадян про порушення їхніх прав, а також вчинення корупційних діянь щодо них з боку чиновників. Сьогодні в Україні працює понад три тисячі ринків, на яких є майже 910 тисяч торгових місць. Загальна чисельність працівників адміністрацій усіх ринків становить близько 35 тисяч осіб, – каже начальник департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Валерій Коряк.

“Ринки, на жаль, традиційно відносять до об’єктів зі складною криміногенною ситуацією, на яких скоюють широкий спектр правопорушень, насамперед економічного та корупційного характеру”, – додає Валерій Коряк.

Як інформує прес-служ­ба МВС України, на Одещині викрито заступника начальника юридичного відділу підприємства та директора одного з агентств нерухомості, які вимагали та отримали 1 млн грн хабара від приватного підприємця за надання йому в оренду на 10 років торгового місця. Хабарників заарештовано, триває слідст­во. На Дніпропетровщині викрито директора одного з ринків, який вимагав та отримав хабара в сумі 15 тис. грн від громадянки за сприяння в наданні в оренду торгівельного кіоску.

Міліціянти у громадських приймальнях розглядатимуть повідомлення про можливі правопорушення як стосовно підприємців, так і покупців. Скажімо, щодо здирництва, вимагання хабара, загрози фізичного впливу, крадіжки, хуліганства тощо.

“Згідно з чинним зако­нодавством, звернення гро­мадян розглядатиметься у десятиденний термін, а про прийняте рішення обов’язково повідомлятимуть заявникові”, – каже Валерій Коряк.

Оксана Гук
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.2304 / 4.07MB / SQL:{query_count}