УБОЗ працює ефективніше

Член Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Григорій Омельченко заявив, що підрозділи боротьби з організованою злочинністю та МВС загалом значно покращили свою роботу

Член Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Григорій Омельченко заявив, що підрозділи боротьби з організованою злочинністю та МВС загалом значно покращили свою роботу. За його словами, особливо результати змінилися за останні місяці роботи, коли досить ефективно було реформовано ГУБОЗ.

Так, безпосередньо за матеріалами спецпідрозділів УБОЗ на 25% більше закінчено розслідуванням та скеровано до суду кримінальних справ відносно організованих груп і злочинних організацій. Як інформує прес-служба МВС України, майже втричі збільшилася кількість викритих  організованих груп з міжнародними зв’язками та на 66% – сформованих на етнічній основі. До кримінальної відповідальності притягнено понад тисяча учасників організованих груп і злочинних організацій, з яких 57% заарештовано. Також значно поліпшено роботу щодо забезпечення відшкодування збитків. Зокрема, цього року цей показник зріс майже втричі – з 94 мільйонів гривень до 280 мільйонів гривень.

– Я прийшов у велику політику з цих стін, і як ніхто розуміюся на роботі органів внутрішніх справ, – каже народний депутат. – Однак правоохоронна система потребує реформування, не косметичного, за окремими напрямками, а комплексного, ґрунтовного.

На переконання Григорія Омельченка, в Україні нарешті має бути створено окремий орган досудового слідства. Нардеп висловив думку про те, що сформувати його можна на базі МВС, адже тут для цього є непоганий кістяк професіоналів.

– Цей орган може функціонувати при МВС України, як це вже колись було в 60-ті роки, та головне, щоб він був і оперативно, і процесуально незалежним.  Прокуратура ж має здійснювати нагляд за досудовим слідством, оперативно-розшуковою діяльністю, – каже він.

Як виняток прокуратура може проводити розслідування за справами, які набули широкого суспільного резонансу, мають велике політичне значення,  вихід на міжнародні зв’язки тощо, або ж по них проходять особи, які обіймають дуже високі державні посади, тобто теоретично в майбутньому прокуратура може розслідувати зо п’ять особливо резонансних кримінальних справ.

Сергій Білий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.7118 / 4.07MB / SQL:{query_count}