Виборчий іспит для міліції

Для охорони дільниць в Україні залучають понад 80 тисяч правоохоронців, на Львівщині – майже 4 тисячі. Зі середи міліцію переводять на посилений варіант несення служби

Для охорони дільниць в Україні залучають понад 80 тисяч правоохоронців, на Львівщині – майже 4 тисячі. Зі середи міліцію переводять на посилений варіант несення служби

Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов під час учорашньої наради за участі всіх керівників обласних управлінь міліції визнав, що місцеві вибори 31 жовтня стануть складним іспитом для органів внутрішніх справ.

– Ми відповідаємо своєю головою за дотримання норм закону під час місцевих виборів. Це буде важкий іспит, але ми повинні його скласти. Якщо будуть порушення – реакція, ви знаєте, буде миттєва. Певен: органи внутрішніх справ виконають поставлені перед ними завдання і забезпечать належний правопорядок, – наголосив вчора у столиці головний міліціонер країни.

Тим часом станом на понеділок, 25 жовтня, до органів внутрішніх справ надійшло 701 повідомлення про порушення, пов’язані з виборчим процесом. Анатолій Могильов каже, що найбільше порушень, пов’язаних з підготовкою до місцевих виборів, зафіксовано на Вінниччині – 109 повідомлень. Поза тим, у Севастополі не зареєстровано жодної такої скарги. Міністр поінформував, що найчастіше громадяни повідомляють про загублені печатки та документи, хуліганські дії, пошкодження майна, підкуп виборців, крадіжки, пограбування, розбої та незаконну агітаційну діяльність.

Три вимоги від міністра

Під час вчорашньої наради міністр внутрішніх справ України наголосив підлеглим на трьох основних вимогах, які стоять перед ними під час виборів. По-перше, працівники міліції повинні забезпечити реалізацію кожним громадянином України його права прийти на дільницю та проголосувати. По-друге, немає пріоритету у жодної політичної сили, всі учасники виборчого процесу рівні перед Законом. Також Анатолій Могильов наголосив на тому, що міліція аполітична. По-третє, правоохоронці повинні забезпечити законність під час виборів, на будь-яке повідомлення про порушення має бути негайне адекватне реагування відповідно до вимог чинного законодавства.

– Треба створити всі умови, щоб наші громадяни прийшли на вибори, проголосували без будь-якого адміністративного втручання, – наголосив Анатолій Могильов. – Наше завдання – забезпечити проведення чесних, прозорих і демократичних виборів.

З п’ятниці, 22 жовтня, розгорнуто діяльність оперативного штабу МВС та оперативних штабів на місцях для збору, аналізу та обміну інформацією з іншими правоохоронними органами, контролю за своєчасним реагуванням на правопорушення, пов’язані з виборчим процесом. Крім того, для надання допомоги в організації охорони громадського порядку під час виборів з 27 жовтня в регіони країни поїдуть заступники міністра та відповідальні працівники центрального апарату МВС.

На посиленому варіанті!

Як інформує прес-служба МВС України, до охорони об’єктів виборчого процесу в державі залучать понад 80 тисяч працівників органів внутрішніх справ.

– Окрім охорони приміщень, працівники міліції будуть супроводжувати членів виборчих комісій під час перевезення ними бюлетенів від місця їх виготовлення до територіальних і дільничних виборчих комісій, а після завершення виборів – у зворотному напрямку”, – говорить міністр МВС.

За його ж словами, до охорони громадського порядку залучать 4,5 тисячі військовослужбовців внутрішніх військ МВС.

А ось на Львівщині до охорони виборчих дільниць та ТВК залучать майже чотири тисячі правоохоронців. Про це “Пошті” повідомив учора заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області Михайло Курочка. Зокрема, на кожній виборчій дільниці буде по двоє міліціонерів. Особливу охорону забезпечать територіальним виборчим комісіям, за якими закріплені бійці спецпідрозділу “Беркут”. “Залучаємо співробітників “Беркута”, щоби ми могли оперативно реагувати та  документувати ті чи інші правопорушення”, – говорить Михайло Курочка. А через те, що у селах бракує правоохоронців, зі Львова в райони відряджають майже 1,2 співробітників міліції.

За словами заступника начальника ГУ МВСУ у Львівській області, вже з восьмої години в середу, 27 жовтня, правоохоронці Львова та області переходять на посилений варіант несення служби. За попередньою інформацією, у режимі посиленого варіанту несення служби львівська міліція працюватиме тиждень. “Це буде до особливого розпорядження”, –  додає Михайло Курочка. Отож, про хороший сон міліціянтам, традиційно, як це буває під час усіх виборів, тимчасово варто забути. Така вже служба – потім виспляться…

Готовність дільниць бажає бути кращою

Правоохоронці Львівщини перевірили готовність дільниць до виборів. Так, із  2120 наявних на Львівщині виборчих дільниць правоохоронці перевірили 1250, з яких на 746 є певні недоліки. Такі цифри “Пошті” навів Михайло Курочка. Мова йде про відсутність телефонів (152 одиниць), сейфів для зберігання бюлетенів (163 штук), медичних аптечок (98 одиниць). Є також проблеми з аварійним живленням на дільницях! Ба більше,  на 623 дільницях із 1250 відсутні металеві решітки на вікнах (вони мають бути згідно з вимогою ЦВК – “Пошта”)! “Губернатор Львівщини дав доручення всі нюанси вирішити. Думаємо, що ці питання будуть усунуті до дня виборів”, – каже співрозмовник.

Принагідно у розмові з “Поштою” Михайло Курочка закликав усіх – і політичні партії, і кандидатів-мажоритарників, і виборців – дотримуватися закону. Хто ж буде займатися фальсифікаціями – кримінал. “Усю інформацію будемо ретельно перевіряти. Загалом усі дії міліції будуть виключно в рамках чинного законодавства! Пріоритетні та магістральні завдання правоохоронців – охорона громадського порядку, безпека громадян, забезпечення вільного волевиявлення та цілодобова охорона бюлетенів”, – наголосив співрозмовник.

Михайло Курочка запевнив “Пошту”, що патрулюватимуть Львів та забезпечуватимуть правопорядок на виборах співробітники патрульно-постової служби, курсанти університету міліції та працівники внутрішніх війська. “Місто без міліціонерів не залишиться. Навпаки, як свідчать усі попередні вибори, у ці дні знижується злочинність”, – резюмує Михайло Курочка.

До теми:

Міліціянтам заборонено:  втручатися в процес виборів, виконувати будь-які доручення членів виборчої комісії, не пов’язані із забезпеченням охорони прав виборців та громадського порядку, давати консультації та поширювати свої погляди щодо кандидатів, надавати будь-яку допомогу виборцям у заповненні бюлетенів, відволікатися та самовільно залишати місце несення служби на виборчій дільниці. “Але це не означає, що працівники міліції повинні бути простими спостерігачами за обстановкою, – каже міністр. –  Правоохоронці повинні бути готовими до своєчасного реагування на можливі правопорушення як на виборчій дільниці, так і на прилеглій території”

До теми: 

Нові паспорти українцям видаватимуть навіть у день виборів

Паспортні столи працюватимуть навіть у день виборів, 31-го жовтня. Про таке рішення Міністерства внутрішніх справ повідомив його керівник  Анатолій Могильов під час наради з начальниками регіональних управлінь.    «Необхідно своєчасно видавати паспорти, включаючи день виборів, – сказав він, – і додав, що у розпорядженні паспортних столів зараз є понад 180 тисяч бланків внутрішньодержавних паспортів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8018 / 4.15MB / SQL:{query_count}