Зловживання на Євро

Половина всіх фінансових порушень, здійснених під час підготовки до Євро-2012, – на Львівщині

Половина всіх фінансових порушень, здійснених під час підготовки до Євро-2012, – на Львівщині

Головне контрольно-ревізійне управління перевірило використання коштів під час підготовки України до Євро-2012. Результати вражають – фахівці виявили порушень на 2 млрд грн, з них  1,08 млрд грн на Львівщині. Загалом за майже два роки на підготовку до європейського чемпіонату з футболу в Україні витратили 6,6 млрд грн.

Як розповів Віктор Костюшко, перший заступник голови Головного контрольно-ревізійного управління, найбільше порушень пов’язано з недотриманням процедури закупівель – 1,809 млрд грн. Ще 179 мільйонів, на думку інспекторів КРУ, були використані нецільово, а 73 млн грн витрачено через неефективні управлінські рішення. Матеріали у 31 справі передали у правоохоронні органи. За 18-ма вже порушено кримінальні справи.

Щодо Львівщини, то, за словами Віталія Ткачука, заступника начальника КРУ у Львівській області, впродовж 2009 – 2010 років Контрольно-ревізійне управління у Львівській області провело 33 контрольні заходи щодо законності витрачання бюджетних коштів на підготовку до Євро-2012 в області. За їх результатами виявлено порушень на суму 1,08 млрд грн. Найбільш характерними є порушення у сфері державних закупівель, вони становлять 988 млн грн зі згаданої суми.

–  Дуже багато випадків, коли під час тендера матеріали чи послуги купували в однієї фірми. Дозвіл на це викликав сумніви. Часом значно завищували ціни на матеріали, кошти витрачали незаконно. Таких порушень ми знайшли на 52,4 млн грн. За результатами ревізій 34,8 млн грн відшкодували. Загалом до адміністративної відповідальності притягнули 38 осіб. Шістнадцять справ передали правоохоронним органам, за п’ятьма порушено кримінальні справи, – резюмував Віталій Ткачук.

Попри значні порушення, надалі КРУ доволі поблажливо ставитиметься до заходів із підготовки до Євро-2012. Зокрема, за словами Віктора Костюшка, КРУ  при виявленні порушень не блокуватиме  рахунків, з яких фінансуються будівництво чи реконструкція об’єктів до футбольного чемпіонату.

– Ми маємо повноваження, якщо виявимо порушення, блокувати рахунки до з’ясування обставин. Як наслідок, фінансування якогось об’єкта може призупинитись на місяць. Зважаючи на важливість чемпіонату Євро-2012, такого допускати не можна. Тож ГоловКРУ ухвалило рішення утриматись від блокування рахунків. Однак це не означає, що ми ігноруватимемо те, як витрачаються державні кошти. Тому ми однаково інформуватимемо місцеву і центральну владу, а також Мінфінансів та інші контрольні структури, які є дотичними до підготовки. І саме вони прийматимуть рішення, як реагувати на порушення, – зазначив Віктор Костюшко.

У міській раді запевняють, що суми порушень, наведені КРУ, є занадто великими, оскільки фінансування Львова до Євро-2012 було значно меншим.

– КРУ має свою систему підрахунків, і ці порушення можна трактувати по-різному. Врешті, цього року загалом на фінансування об’єктів до Євро-2012 Львів витратив набагато менше. Можливо, йдеться про витрати на об’єкти, які фінансуються через область, однак це вже не наша компетенція, – зазначив Олег Синютка, перший заступник міського голови.

Натомість у Львівській облдерж­адміністрації теж не вважають, що підготовка об’єктів до Євро-2012 це їхня справа. Як зазначив “Пошті” Тарас Руп’яник, працівник прес-служби ЛОДА,  підготовкою об’єктів до чемпіонату займається Національне агентство з підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Тож в них і потрібно питати.

Своєю чергою, в Національному агентстві з підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році зазначили, що коментувати порушення, знайдені КРУ, не можуть, оскільки не є одноосібною структурою, що фінансує підготовку об’єктів до Євро-2012. Ба більше, про результати перевірки в агентстві вперше почули від журналіста “Пошти”.

– Потрібно дивитись на джерело фінансування  кожного окремого об’єкта. Частина фінансується з місцевих бюджетів, частина – через наше агентство. Тому коментувати загальні висновки КРУ я не можу, – зазначив “Пошті” Маркіян Лубківський, директор Національного агентства з підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8103 / 4.11MB / SQL:{query_count}