СБУ затримала кіберзлочинців

Служба безпеки України спільно із зарубіжними колегами припинила діяльність українського осередку міжнародного угруповання, що здійснювало масштабні комп’ютерні злочини з викраданням грошей з іноземних банків

Служба безпеки України спільно із зарубіжними колегами припинила діяльність українського осередку міжнародного угруповання, що здійснювало масштабні комп’ютерні злочини з викраданням грошей з іноземних банків.

Як повідомив заступник керівника управління СБУ з інформаційної безпеки Олександр Загребельний, до діяльності цього угруповання причетні близько 20 жителів із різних регіонів України. П’ятьох із них затримали. Про це інформує “Радіо Свобода”. Від діяльності угруповання постраждали банки у США та Західній Європі. За попередніми даними, заподіяний збиток перевищує 40 мільйонів доларів.

За словами Загребельного, злочинна схема виглядала так: зловмисники заражали вірусними програмами комп’ютери, з яких здійснювалося управління розрахунковими рахунками, і викрадали персональні коди доступу. Використовуючи отриману інформацію, вони незаконно перераховували викрадені гроші на рахунки українських банківських установ або переводили їх у готівку на території України з використанням міжнародних електронних платіжних систем. Отримані кошти спрямовувались на розвиток протиправної діяльності організованого злочинного угруповання, а також на придбання рухомого і нерухомого майна.

“Під час проведення спецоперації у фігурантів вилучено потужне комп’ютерне обладнання загальною вартістю близько 100 тисяч доларів, гроші, цінні речі та коштовності”, – повідомив Загребельний. Він наголосив, що вилучене обладнання скерували на експертизу, після завершення якої буде ухвалене рішення про порушення кримінальної справи. Угруповання працювало близько року. В кожному з осередків, які діяли у США, Україні, Великій Британії та Нідерландах, були свої організатори та свої виконавці.

Сергій Білий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0174 / 4.06MB / SQL:{query_count}