Обережно, фальшиві ліки!

В українських аптеках побільшало фальсифікованих ліків

В українських аптеках побільшало фальсифікованих ліків. Держінспекція з контролю за якістю лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я виявила в першому півріччі 2010 року в аптеках майже утричі більше неякісних та фальсифікованих лікарських препаратів, ніж за аналогічний період минулого року.

– Якщо у 2009 році інспекція виявила і заборонила 99 серій неякісних препаратів, то за вісім місяців цього року вже виявлено 285 серій, – повідомив учора на підсумковій колегії Держінспекції її голова Олексій Соловйов.

Він також розповів, що правоохоронні органи виявили велике виробництво підроблених ліків у Василькові (Київська область): “Там виготовляли “Мезим”, “Гепабене”, “Кетанов”, “Фестал”, “Долорен”, вартість фальсифікованої продукції – близько 7 млн грн, але шкода здоров’ю від таких таблеток може бути значно більшою”. Найчастіше підробляються ліки з Індії, Бельгії, Франції, Німеччини, Латвії та українських виробників. За словами фахівців, першою ознакою фальсифікату є занадто низька ціна. Водночас, на думку Олексія Соловйова, вирішити цю проблему можна, тільки законодавчо посиливши відповідальність за виробництво і збут неякісних медпрепаратів. Зараз кримінальна відповідальність за виробництво і продаж фальсифікованих ліків не передбачена. Максимум, що можуть зробити правоохоронні органи, – позбавити аптеку ліцензії.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8784 / 4.05MB / SQL:{query_count}