Львівщина без прокурора

Олексій Баганець запам’ятався вимогливістю, принциповістю та безапеляційністю 

Олексій Баганець запам’ятався вимогливістю, принциповістю та безапеляційністю 

Прокурор Львівської області Олексій Баганець 10 липня подав рапорт на звільнення за власним бажанням та у зв’язку з виходом на пенсію. Учора, 12 липня, він попрощався з колективом обласної прокуратури, подякувавши за 2,5 року спільної роботи.

– З колективом прокуратури Львівщини попрощався вже втретє. Свого часу як заступник прокурора області та двічі як прокурор регіону. Причин подання рапорту називати не хочу… Скажу єдине – нині суспільство не хоче знати правди, – зазначив учора “Пошті” Олексій Баганець.

Самі ж працівники прокуратури кажуть, що рапорт на звільнення для них став повною несподіваною, і, попри вимогливість керівника, колектив працював стабільно. Прокуратура вела наступ на злочинність.

Пан Баганець спростував інформацію, що він іде на підвищення, а саме заступником генпрокурора України. “Це неправда. Ніхто ніяких посад мені не пропонував”, – сказав він.

На запитання “Пошти”, що йому вдалося зробити на посаді прокурора Львівщини, відповів: “Передусім вдалося змінити ставлення більшості працівників до виконання своїх обов’язків. Почали працювати більш професійно та добросовісно. По-друге, вдалося сформувати один із найкращих колективів в Україні. По-третє, активізувалася робота з боротьби з економічною та організованою злочинністю, корупцією та хабарництвом. Зокрема, посилили роботу й органи міліції (передусім управління з боротьби з економічною злочинністю ГУ МВСУ у Львівській області), СБУ та податкової. Також покращилася робота з представництва інтересів громадян у судах, що відзначила і Генпрокуратура”.

За плечима Олексія Баганця 32 роки роботи в органах прокуратури. Він обіймав посаду заступника генпрокурора, окрім Львівської, очолював прокуратури Рівненської, Волинської та Донецької областей. Співрозмовник визнає, що тепер доведеться змінити спосіб життя, але обіцяє, що від активного життя не відійде.

Торік в інтерв’ю “Пошті” Олексій Баганець зазначав, що за роки роботи ніколи ні з ким не воював – ані з представниками правоохоронних органів, ані з керівниками від влади. Казав, що за його принципову позицію воювали з ним, зокрема й на Львівщині. Як-от, 2008-го методом прослуховування та збором компромату на оточення, що категорично засуджував. Натякав, що до цього мали стосунок “деякі керівники правоохоронних органів і криміналітету”. Він вважав столицю Галичини криміналізованим містом, де дуже тісно переплелися криміналітет, політика, влада і бізнес. Цьогоріч навесні в інтерв’ю “Пошті” акцентував, що його професійна діяльність комусь не до вподоби, так само як і незалежна позиція. Але для нього – закон понад усе! 

Станом на вечір понеділка не було достовірної інформації, хто ж обійме посаду прокурора регіону. Окремі ЗМІ навіть називали заступника генпрокурора Миколу Голомшу, який у 1999 – 2000 рр. був першим заступником прокурора Львівщини.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3147 / 3.99MB / SQL:{query_count}