Проти Януковича відкрито провадження

Відкрито судове провадження у справі щодо заперечення Віктором Януковичем Голодомору як геноциду українського народу

Відкрито судове провадження у справі щодо заперечення Віктором Януковичем Голодомору як геноциду українського народу. Про це повідомляє прес-служба Народного руху України.

За інформацією НРУ, 15 червня у Печерському райсуді Києва розпочнеться попереднє судове засідання у справі за позовом громадянина Володимира Волосюка до Віктора Януковича про захист честі і гідності.

У своїй позовній заяві п. Волосюк наголошує, що Президент, заявивши 27 квітня у Страсбурзі про заперечення Голодомору як геноциду українського народу, зганьбив честь і гідність позивача і вчинив акт наруги над знищеними мільйонами людей у такий злочинний спосіб.

Волосюк просить суд винести рішення, яке зобов’яже Януковича вибачитись публічно перед позивачем та перед українським народом.

Він також наголошує, що своєю заявою Янукович прямо порушив норми закону про Голодомор, в якому, зокрема, сказано, що “публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні як геноциду визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності українського народу і є протиправним”.

“Янукович фактично протиставив себе позиції парламентів Естонії, Австралії, Канади, Угорщини, Литви, Грузії, Польщі, Перу, Парагваю, Еквадору, Колумбії, Мексики та Латвії, які офіційно визнали Голодомор актом геноциду українського народу, а також Європейському парламенту, який визнав Голодомор злочином проти українського народу та проти людяності”, – зазначено в позовній заяві п. Волосюка.

Крім того, він вважає, що своєю заявою Янукович “фактично протиставив свою думку позиції українського народу та міжнародного співтовариства в угоду своїм московським господарям”.

“Янукович не лише вчинив протиправне діяння, а й цинічно на державному рівні здійснив наругу над пам’яттю мільйонів замучених українців”, – сказано у заяві.

Іван Вишневий

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.1386 / 4.06MB / SQL:{query_count}