Системний дефолт

Головний міліціонер Автономної республіки Крим продовжує відслідковувати правопорушення високопосадовців. Цього разу під пильне око Москаля потрапив міністр курортів та туризму Криму Андрій Сумцов

Головний міліціонер Автономної республіки Крим продовжує відслідковувати правопорушення високопосадовців. Цього разу під пильне око Москаля потрапив міністр курортів та туризму Криму Андрій Сумцов. Як повідомляє пресслужба Головного управління МВС у Криму, Геннадій Геннадійович уже скерував рекомендаційного листа прем'єрові АР Крим Віктору Плакиді та начальникові Головного управління державної служби України Тимофію Мотренку. У листі Москаль просить з'ясувати легітимність наданих Сумцову владних повноважень, оскільки, поперше, той є "керівником комерційної структури, що обслуговує кооперативне підприємство "Альпійське село"" (при цьому він є водночас і директором, і бухгалтером цієї структури), а тому не може бути ще й високопосадовцем, позаяк це суперечить чинній букві закону. А подруге, під час проведених міліціонерами Криму перевірок встановлено, що "до 1999 року Сумцов Анатолій Анатолійович був відомий як Жидік Андрій Анатолійович", а зміна прізвища відбулася після того, як на тоді ще Жидіка у Волинській області порушили справу за 103 статтею Кримінального кодексу України (за редакцією від 1960 року). Як повідомив "Пошті" Геннадій Москаль, тоді справу порушили за фактом нанесення тілесних ушкоджень.

У багатьох кримських парламентаріїв і раніше виникали сумніви щодо компетентності Сумцова у туристичнокурортній сфері. За інформацією агентства ЕКрим, Верховна Рада Криму призначила Сумцова (до речі, депутата від Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція") міністром курорту і туризму Криму ще 18 березня, однак напередодні його затвердження більшість членів фракції Блоку "За Януковича!" протестували, вказуючи на "абсолютну некомпетентність кандидата в питаннях управління курортнотуристичною сферою".

Суб'єктивний погляд

Геннадій Москаль,
начальник Головного управління МВС України в АР Крим:

- Це дурна система розподілу пирога тому, хто взяв приз на виборах. Тут справа не в самому Сумцові, тут справа у підході держави: адже мають бути певні критерії відбору державних службовців. Як можуть присвоїти ранг державного службовця, як його можуть обрати, якщо він не має жодного уявлення про туризм, курорти. Оце вам квота. Якщо ви не проголосуєте за мене - моя фракція не проголосує за інших. От, це є політичний шантаж, яким він і здобув цю посаду. А у правовому порядку його зняти може лише Верховна Рада Криму, однак як вона може це зробити, якщо в її складі такі ж самі люди. Якщо вони його знімуть, то розвалиться уся коаліція. Що ж до попереднього розслідування. То мені ще не надіслали матеріалів. Однак відновиться чи не відновиться воно - яке це має значення? Важливо те, що люди із такою біографією не повинні потрапляти в будьякий уряд. У нас жодна партія не займається відбором, підготовкою кадрів. У деяких посадовців перший і останній запис у трудовій книжці - "прийнятий міністром" і "звільнений міністром". А щоб це подолати, потрібно ухвалити закон, у якому було б чітко прописано, яким критеріям повинен відповідати міністр.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
18.1326 / 4.1MB / SQL:{query_count}