Погоріли на солярці

Одна злочинна група збувала крадений нафтопродукт через мережу АЗС, інша - сільськогосподарським підприємствам

Одна злочинна група збувала крадений нафтопродукт через мережу АЗС, інша - сільськогосподарським підприємствам

На Львівщині крадуть не лише те, що погано лежить, але й те, що пильно охороняють. Зокрема у час, коли ціна на паливно­мастильні матеріали щоразу піднімається вгору, увага злочинних груп вельми зросла й до об'єктів нафтопроводів. Ласі до збагачення ділки вчиняють незаконні врізки у трубу і викрадають дизпальне. Бізнес був вигідним, допоки злочинцями не зацікавилися міліціянти. Згідно з Кримінальним кодексом Укураїни, це тяжкий економічний злочин.

Так, на 828 тисяч гривень завдали збитків дві злочинні групи, які викрадали дизельне пальне, зробивши врізки у нафтопровід дочірнього підприємства "Прикарпатзахідтранс" ПівденноЗахідного ВАТ "Трубопровідного транспорту нафтопродуктів". Одна група полакомилася на пальне у трубі, що пролягає територією Пустомитівського району, чим спричинила втрат підприємству на суму 483 тис. грн, інша - у Бродівському районі (тут збитки - 345 тис. грн). Про це "Пошті" повідомив заступник начальника управління державної служби боротьби з економічними злочинами ГУ МВСУ у Львівській області Петро Польовий.

Стосовно злочинної групи, яка "працювала" на Пустомитівщині, то вона була у складі трьох осіб, які, зробивши незаконну врізку в нафтопровід, проклали замаскований відвід завдовжки понад 4 км до території закинутих виробничо­складських приміщень. "На цій базі викрадене дизпальне вони зливали у гумовотканеві ємності, а згодом реалізовували через мережу АЗС Львівської області. На момент затримання виявили 72 т дизпального", - розповідає Петро Польовий.

Вчиняли крадіжки за спеціально розробленим та узгодженим планом дій, які розробив організатор злочинної групи. Він був мозковим центром групи, бо саме він підшуковував та залучав до скоєння злочинів спільників, розподіляв обов'язки між ними, визначав місця незаконного під'єднання до труби, а також організовував реалізацію поцупленого дизпального через мережу АЗС. Про яку мережу йде мова, правоохоронці наразі не розголошують, адже триває слідство. Кажуть, що в поле зору потрапили до десятки АЗС. Збували у Львові та у районах області.

Зрештою, організатора цієї групи правоохоронці затримали аж у Севастополі. Чолов'яга планував виїхати до сусідньої Росії на постійне місце проживання. "Його заарештовано, а на його майно - дві квартири та два автомобілі - суд наклав арешт", - каже Петро Польовий. Інший член злочинної групи раніше вже побував за ґратами, а зараз перебуває у розшуку. Проти всіх осіб групи 31 серпня слідче управління львівського обласного управління міліції порушило кримінальну справу за ч. 5 ст. 185 ("Крадіжка") та ч. 2 ст. 292 КК України ("Пошкодження об'єктів магістральних нафто­, газо та на нафтопродуктів). Зараз тривають оперативнорозшукові заходи щодо встановлення інших місць зберігання краденого дизпального, шляхи реалізації поцупленого та місця придбання обладнання для вчинення незаконної врізки.

Другу групу виявили у складі двох осіб, які викрадали дизпальне з труби того ж підприємства, але вже у Бродівському районі. Вчинивши незаконну врізку в нафтопровід, проклали замаскований відвід завдовжки 3240 м до території фермерського господарства. Вже там викрадене дизпальне зливали в металеву цистерну. Опісля - реалізовували сільськогосподарським підприємствам. На момент затримання правоохоронці УДСБЕЗ ГУ МВСУ У Львівській області виявили 35 т дизпального. Двох заарештованих раніше вже притягали до кримінальної відповідальності. Розслідування у кримінальній справі щодо цих осіб уже завершено, а справу скеровано до суду. Попереднє слухання заплановане на 20 вересня.

Правоохоронці зазначають, що ці врізки вчиняли люди, які обізнані зі системою - себто, коли, де і які бувають перепади тиску у трубі, у які дні проводять профілактику, і власне в цей момент можна робити заплановане.

Довідка

Територією Львівщини пролягає нафтопровід ДП "Прикарпатзахідтранс", протяжність якого 280 км, яким транспортують дизпальне з Росії в Європу.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.3832 / 4.11MB / SQL:{query_count}