Європа: ситуація погіршується

Вперше з початку пандемії в країнах Європи було офіційно підтверджено понад 100 тисяч випадків захворювання на Covid-19 протягом доби

Епіцентр спалаху захворюваності перемістився до Великої Британії, Росії, Іспанії та Франції, в яких останнім часом щодня повідомлялося про понад 10 тис. нових хворих. Наразі в Європі зареєстровано понад 16% усіх випадків захворювання коронавірусом у світі та майже 22% смертей.

Ірландія – повернення загального локдауну

Відповідно, європейські уряди посилюють карантинні обмеження. Ірландія може стати першою країною Європи, де після весняного піку пандемії Covid-19 знову запровадять загальний локдаун. Принаймні, за даними ЗМІ, кризовий штаб національної служби охорони здоров’я країни рекомендує розширення обмежень. Якщо рекомендацію втілять у життя, громадян попросять за можливості не залишати свої домівки та пересуватися максимально у радіусі п’яти кілометрів від них, пише Німецька хвиля.
І це при тому, що Ірландія з показником 104,6 випадка інфікування коронавірусом на 100 тисяч населення посідає лише 14-те місце в Європі. Найвищі показники демонструють на сьогодні Іспанія (319,3) та Чехія (303,3).

Мадрид – в облозі, в Чехії – надзвичайний стан

В Іспанії особливо критична ситуація в столиці – там зареєстрований найвищий показник нових заражень у Західній Європі. Нині Мадрид разом із дев’ятьма прилеглими комунами фактично відрізані від решти країни. В’їхати в столицю та окремі його передмістя можуть лише ті, хто має поважну причину. Те саме стосується й тих, хто хоче виїхати з Мадрида. Планується, що таке посилення протиепідемічних заходів триватиме щонайменше два тижні. Це рішення центральної влади Іспанії жорстко критикує регіональний уряд Мадрида.
Через погіршення ситуації з епідемією Covid-19 у Чехії з 5 жовтня набув чинності режим надзвичайного стану по всій країні. Він дозволяє владі, зокрема, обмежувати громадянські права населення, як-от свободу зборів, а також вживати екстрених заходів без узгоджень з парламентом. Режим надзвичайної ситуації вже діяв у країні із середини березня до середини травня. Цього разу Прага, однак, вирішила залишити кордони країни відкритими.
Віднині у закритих приміщеннях можуть збиратись не більше десяти осіб, на вулиці – не більше 20. Спортивні змагання відбуватимуться без глядачів. Магазини не зачиняються і працюють у звичному режимі.

Італія: маски стали обов’язковими на відкритому повітрі

Через різкий ріст випадків захворювання на Covid-19 уряд Італії готується посилити карантинні обмеження, повідомляє Reuters. За словами міністра охорони здоров’я країни Роберто Сперанса, планується заборонити приватні вечірки, а також обмежити години відвідування барів і ресторанів. 
Також у планах італійського уряду знову обмежити заняття спортом та іншими фізичними активностями, які не дають можливості носити маску. Міністр Сперанса нагадав, що із 7 жовтня по всій Італії обов’язково потрібно носити маски на відкритому повітрі.

Париж – зона найвищої небезпеки

Уряд Франції, як і очікувалося, оголосив Париж і частину його передмістя зоною найвищої небезпеки поширення коронавірусу. Згідно з повідомленням пресслужби прем’єра країни Жана Кастекса, це означає істотне посилення протиепідемічних заходів. 
Так у столиці та окремих частинах передмістя знову мусять закритися бари та кав’ярні, а ресторанам дозволять працювати лише за умови дотримання жорстких протиепідемічних норм. Посилення обмежень триватиме поки що два тижні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4985 / 3.99MB / SQL:{query_count}