Невтішні новини з Австралії

Вірус SARS-Cov-2 може залишатися небезпечним на банкнотах і телефонах набагато довше, ніж вважалося раніше, – до 28 днів

Про це йдеться у дослідженні Національного наукового агентства Австралії (CSIRO), опублікованому в понеділок, 12 жовтня. Австралійські дослідники вказують, що час виживання коронавірусу сильно залежить від температурних умов. 
Вони виявили, що вірус надзвичайно стійкий за температури 20 градусів за Цельсієм. За цієї температури він здатен виживати протягом 28 днів на скляних і сталевих поверхнях, а також на банкнотах. Однак за 30 градусів час його виживання скорочувався до семи днів, а за більш ніж 40 градусів – до 24 годин. Згідно з дослідженням, час виживання вірусу на пористих поверхнях, наприклад, бавовні, як правило, коротший. Залежно від температури він становить від 14 днів до менше ніж 16 годин. 
Директор CSIRO Тревор Дрю попередив про ризики зараження коронавірусом через такі предмети, як мобільні телефони, передає інформагенція AFP. За його словами, люди, які торкаються мобільних телефонів, а потім облизують пальці або торкаються носа чи очей, можуть заразитися більше ніж через два тижні після моменту забруднення предмета, який вони тримали у руках.
Учені вже давно з’ясували, що зараження повітряно-крапельним шляхом можливе протягом більш ніж трьох годин з моменту потрапляння вірусу в повітря. А ось про здатність вірусів залишатися на поверхнях було відомо набагато менше. Зокрема, під час оцінювання ступеню виживання вірусу на сталевих поверхнях були дуже значні розбіжності у результатах: від трьох до 14 днів за кімнатної температури.
CSIRO хотіли з’ясувати, як довго вірус залишається життєздатним на склі, паперових та пластикових банкнотах і сталі. В результаті дослідження вчені також знайшли зв’язок між тенденцією SARS-Cov-2 краще зберігатися на сталевих поверхнях за низької температури й спалахами Covid-19 на м’ясних фабриках і в сховищах-холодильниках по всьому світу. Дослідники CSIRO також підкреслюють, що на основі їхніх експериментів можна зробити висновок, що віруси здатні зберігатися на свіжих і заморожених харчових продуктах.
Однак колишній директор Центру з вивчення застуди Кардіффського університету (Британія), професор Рон Екклс розкритикував дослідження австралійців. На його переконання, припущення, що нібито вірус може жити на поверхні 28 днів, «лише вселяє в людей необґрунтований страх», пише Українська служба ВВС.
«Віруси потрапляють на поверхні з брудних пальців і з крапельками слизу під час кашлю та чхання, а в цьому дослідженні свіжий слиз як механізм поширення вірусу не розглядався», – пояснює професор Екклс. За його словами, свіжий слиз служить для вірусів ворожим середовищем, оскільки містить безліч білих клітин, що виробляють ферменти, які руйнують віруси. Також цей слиз може містити антитіла та інші елементи, які ці віруси нейтралізують. «Тому, на мою думку, заразні віруси, що є в слизі на поверхнях, можуть жити щонайбільше години, але ніяк не дні», – впевнений пан Екклс.
А професорка медицини Каліфорнійського університету Моніка Ганді минулого тижня в інтерв’ю журналу Nautilus узагалі заявила, що коронавірус не передається через поверхні. «На початку пандемії багато хто побоювався вторинної передачі, але зараз ми знаємо, що причина поширення не в тому, що ви торкаєтеся поверхонь і своїх очей, а в тому, що ви перебуваєте поблизу носія вірусів, у якого вони вилітають з носа і з рота, хоча самі вони про це переважно навіть не здогадуються», – пояснила професорка Ганді.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.6655 / 4.08MB / SQL:{query_count}