Нобелівський комітет вручив премію миру-2020

Нагороду отримала Всесвітня продовольча програма

Всесвітня продовольча програма (WFP) була нагороджена премією за зусилля щодо боротьби з голодом, за внесок у покращення умов для миру в районах, що постраждали від конфліктів, а також за діяльність щодо запобігання використання голоду як зброї під час війни і конфлікту, йдеться на сайті премії.
Нагадаємо, що у 2019 році премію миру отримав прем’єрміністр Ефіопії Аби Ахмед Алі. Нагороду йому дали за спроби досягти миру та міжнародного співробітництва, а особливо - за його рішучу ініціативу впоратись з воєнним конфліктом на кордоні з сусідньою державою Еритрея.
Нагадаємо, що раніше Нобелівський комітет також вручив премії з медицини, фізики, хімії та літератури. Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали Харві Дж. Альтер, Майкл Хоутон та Чарльз М. Райс. Лауреати здобули перемогу за «відкриття вірусу гепатиту С». На офіційній сторінці премії зазначається, що вчені зробили основні відкриття, які призвели до ідентифікації нового вірусу.
Відкриття вірусів гепатиту А і В було важливим кроком вперед, але більшість випадків гепатиту, переданого через кров, залишалися непоясненими. Відкриття вірусу гепатиту С виявило причину випадків хронічного гепатиту, дозволило зробити аналізи крові на наявність вірусу, а також розробити нові противірусні препарати. Чарльз М. Райс навів остаточні докази того, що лише вірус гепатиту С може спричинити гепатит, отриманий в процесі переливання крові.
Нобелівську премію з фізики у 2020 році отримали:
Роджер Пенроуз «за відкриття того, що утворення чорної діри є надійним прогнозом загальної теорії відносності»;
Рейгард Ґенцель і Андреа Ґез «за відкриття надмасивного компактного об’єкта у центрі нашої галактики».
Лауреати отримали премію за відкриття, пов’язані з одним і тим же екзотичним явищем у Всесвіті - чорною дірою. Роджер Пенроуз довів, що загальна теорія відносності призводить до утворення чорних дір. Рейнгард Гензель і Андреа Гез виявили, що невидимий і надзвичайно важкий об’єкт впливає на орбіти зірок у центрі нашої галактики. Надмасивна чорна діра - єдине відоме пояснення.
Цьогоріч Нобелівську премію з хімії отримали Еммануель Шарпентьє та Дженніфер А. Дудна. Лауреати здобули перемогу за «розвиток методу редагування геному». Науковці відкрили один з найгостріших інструментів генної технології – генетичні ножиці CRISPR/Cas9. Використовуючи їх, дослідники можуть змінювати ДНК тварин, рослин і мікроорганізмів з надзвичайно високою точністю.
Нобелівську премію з літератури отримала американська поетеса Луїз Глюк «за її ясний поетичний голос, який за допомогою суворої краси робить індивідуальне існування універсальним». Луїз Глюк дебютувала в 1968 році із поетичною збіркою «Первісток» (Firstborn). І незабаром її визнали однією з найвидатніших поетес сучасної американської літератури. Глюк отримала кілька престижних нагород, серед яких Пулітцерівська премія (1993 р.) та Національна книжкова премія (2014 р.). Луїз Глюк опублікувала 12 збірок віршів і кілька томів поетичних есе. Дитинство і сімейне життя, близькі стосунки з батьками, братами і сестрами - центральні теми в її творах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4423 / 3.99MB / SQL:{query_count}