Куди можуть їздити українці?

Іспанія, Ізраїль, Чехія опинились у переліку «червоних зон» МОЗ

Міністерство охорони здоров'я оновило перелік країн, що входять до «зеленої» та «червоної» зон. До «червоного списку» увійшли 35 країн світу. Серед них ㅡ Ізраїль, Аргентина, Чехія, Іспанія та інші.15 країн віднесли до переліку «червоних зон», оскільки ті не надали свою статистику захворювань. Оновлений список опублікували на сайті МОЗ.
У попередньому списку МОЗ (від 25 вересня) до переліку країн з високим рівнем епідеміологічної небезпеки входили 50 країн. Всього МОЗ оцінює ситуацію у 194 країнах, які є членами Всесвітньої організації охорони здоров'я. Інформація щодо кількості активних випадків захворювання на COVID-19 вказується на 100 тисяч населення.
Ті, хто приїжджає в Україну з країн «червоної зони», повинні або піти на 14 днів на ізоляцію (з використанням додатка «Дій вдома»), або упродовж доби після приїзду здати ПЛР-тест. Якщо результат виявився негативним ㅡ самоізоляцію не потрібно проходити. Також можна достроково припинити самоізоляцію, отримавши негативний результат ПЛР-тесту.
Ще один варіант — приїхати вже з готовими результатами тестування, але робити його треба не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Також іноземці, що прибувають з таких країн, зобов’язані мати поліс медичного страхування.
Якщо плануєте їхати за кордон, є інтерактивна карта Міністерства закордонних справ, у якій вказано, чи пропускає відповідна країна громадян України і якщо пропускає, то чи є якісь додаткові умови.
Євросоюз, наприклад, загалом досі не відкрив свої кордони для українців, хоча є низка виключень. Деякі країни окремо ухвалили рішення, яким дозволили в’їзд громадянам України, зокрема, Хорватія, Болгарія. У Польщу, наприклад, можна в’їхати за наявності дозволу на роботу, на навчання та за низки інших умов.
Загалом до країн ЄС з України можуть в'їхати:
ті, хто прямують на навчання;
громадяни, які подорожують через територію ЄС транзитом;
моряки, що прямують на судно;
медики та дослідники;
сезонні працівники;
висококваліфіковані працівники, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.
Попри зручну інтерактивну карту, МЗС радить українцям перед поїздкою детально дізнаватися про умови в’їзду до країни, в яку вони планують прямувати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4246 / 3.97MB / SQL:{query_count}