«Бацька» пішов слідами НКВС

У Білорусі викрали лідерів акцій протесту, а людей на вулиці калічать «тітушки»

На фото: Марія Колєснікова
У понеділок, 7 вересня, в центрі Мінська біля Національного художнього музею невідомі силоміць запхали в чорний мікроавтобус з написом «Связь» членкиню президії Координаційної ради білоруської опозиції Марію Колєснікову і відвезли в невідомому напрямку. Прессекретар ради Антон Роднєнков спробував з’ясувати, де знаходиться Марія, і через годину його телефон також став недоступний.
Над ранок 8 вересня два члени ради Іван Кравцов та Антон Роднєнков перетнули білорусько-український кордон. Марії Колєснікової з ними не було. «Під час спроби фактичної депортації вона порвала паспорт, тому не могла бути пропущена прикордонниками на територію України», - повідомив співрозмовник агентства Інтерфакс-Україна.
У Координаційній раді Білорусі кажуть, що режим Лукашенка застосовує нову тактику – силоміць «випхати» лідерів протесту за кордон, щоб потім заявити народу: «Дивіться, вони вас кинули». «У Марії Колєснікової була чітка позиція, що вона за будь-яких обставин не поїде з країни, хіба що під примусом», - заявив інтернет-ресурсу TUT.BY ще один член Координаційної ради Максим Знак.
В Євросоюзі різко прокоментували події в Білорусі. «Довільні арешти і викрадення людей за політичними мотивами є неприпустимі. Влада має припинити залякувати громадян і порушувати власні закони і зобов’язання», - зазначив верховний представник Європейського Союзу у закордонних справах і політиці безпеки Євросоюзу Жозеп Борель.
Своєю чергою, міністр закордонних справ Литви Лінас Антанас Лінкявічюс порівняв ситуацію в Білорусі зі сталінським терором. «Замість того, щоб спілкуватися з жителями Білорусі, влада намагається цинічно по одному усувати лідерів протесту. Викрадення Колесникової в Мінську - ганьба. У XXI столітті застосовуються сталінські методи НКВС», - заявив він.
Нагадаємо, що 6 вересня у Мінську та різних регіонах Білорусі пройшов черговий «Марш єдності», в якому взяли учать десятки тисяч людей. Силовики знову діяли вкрай жорстко, було затримано щонайменше 633 учасників мирного протесту. І це лише за даними місцевого МВС, повідомленням якого вже давно ніхто не вірить. Скількох протестувальників покалічили – взагалі невідомо, люди бояться звертатися до лікарень, адже керівництво медичних закладів отримало вказівки негайно повідомляти про всіх травмованих у МВС та КДБ (головна білоруська спецслужба так і не змінила назву з радянських часів).
На вулицях Мінська з’явилися й свої «тітушки». Невідомі чоловіки кремезної статури з битами і гумовими кийками у цивільному нападали на протестувальників. Після того, як дехто з опозиціонерів спробував сховатися у кафе на центральних вулицях Мінська «тітушки» били вітрини закладів і витягали людей на вулицю для розправи. Водночас не слід виключати варіанту, що розбиті вітрини та інші безлади припишуть протестувальникам, аби виправдати насильство проти них.
А щоб остаточно залякати опозиціонерів колишній президент Лукашенко віддав наказ про призов військовослужбовців із запасу. Крім того, в режим підвищеної готовності приведені дві бази артилерії та одна база танкових військ. Офіційна версія місцевого мііністерства оборони: резервісти нібито візьмуть участь в командно-штабних навчаннях. Як довго вони триватимуть, не уточнюється.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.5601 / 4.08MB / SQL:{query_count}