Туристичні поїздки до ЄС: українцям краще не мріяти

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба не очікує, що ЄС найближчим часом дозволить громадянам України в’їзд на свою територію

Наступного тижня Рада Європейського Союзу буде переглядати ухвалену 1 липня рекомендацію щодо поступового зняття обмежень на несуттєві поїздки, зокрема, з туристичною метою, до ЄС для деяких країн з-поза меж Євросоюзу. В першому списку з 15 країн, громадянам яких було скасовано обмеження на подорожі до ЄС, України не було. Швидше за все, не буде її там і після 15 липня, коли список переглянуть (Рада ЄС робитиме це кожних два тижні).
Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. «У нас останніми днями і протягом пари тижнів була негативна статистика приросту кількості нових захворювань, а це один з критеріїв, на які зважає ЄС під час ухвалення рішень, тобто не лише середня цифра хворих на 100 тисяч населення, а й динаміка приросту за останній час. Тому я не очікую, що наступного тижня рішення про заборону в’їзду для громадян України до країн ЄС буде переглянуте. Але ми, безумовно, працюватимемо з європейськими колегами, щоб щойно Україна впишеться в ці нормативи, ми одразу отримали це «зелене світло» з боку ЄС», – сказав Дмитро Кулеба.

Чорногорія: перемога поступово обернулася на поразку

Тож наразі про туристичні поїздки до ЄС українцям краще не мріяти. Зрештою, ситуація погіршується і в тих країнах, куди українців ще нещодавно пускали. На початку червня Чорногорія із 620-тисячним населенням оголосила про перемогу над коронавірусом на всій своїй території. Від початку липня сюди могли приїхати українські туристи. Єдиною умовою була наявність обов’язкового негативного ПЛР-теста, зробленого протягом останніх 48 годин.
Проте протягом останнього часу кількість заражених знову почала зростати. Тиждень тому Чорногорія увійшла до списку країн «червоної зони» Міністерства охорони здоров’я України за показниками захворюваності на COVID-19. Про це повідомила пресслужба Державного агентства розвитку туризму України у Facebook.
Вже цього тижня влада Чорногорії знову почала посилювати карантинні обмеження, зокрема обмежено години роботи закладів громадського харчування (вони працюватимуть лише до опівночі), також буде закрито всі державні та приватні дитсадки. Бізнесу і державним органам рекомендовано перевести працівників на дистанційну роботу у всіх випадках, коли це можливо.
Буде заборонено збиратися групами понад двоє осіб у відкритому громадському місці, крім членів родини, що живуть разом, або «осіб, які виконують регулярні робочі завдання». Це ж правило поширюється на легкові авто. Збиратися вдома у друзів чи родичів також заборонено.
Крім того, Чорногорія запроваджує обов’язковий карантин для осіб, які прибувають із Сербії.

Сербія: російські фейки проти України

А в цій країні ситуація ще цікавіша. У Белграді та низці інших міст вже третій день поспіль тривають протести, спровоковані намаганням відновити жорсткі карантинні обмеження. Дійшло до серйозних заворушень й сутичок з поліцією та спецпризначенцями. Були спроби взяти штурмом будівлю Скупщини (місцевий парламент).
Президент Сербії Алєксандар Вучич звинуватив у організації «карантинного майдану» неназвані іноземні спецслужби. І тут сербське видання Alo ні сіло, ні впало повідомило, нібито в протестах беруть участь «найманці з України»: члени приватної військової компанії Blackwater, громадяни Сербії, які воювали на Донбасі на боці української армії. «Сенсацію» одразу підхопили російські видання.
«Посольство України має честь звернутися до ЗМІ в Сербії із проханням не поширювати неправдиву інформацію про Україну і громадян України щодо ситуації в Сербії», – заявили в українському посольстві в Белграді. У дипломатичному представництві наголосили, що Україна жодним чином не намагається втрутитися у внутрішньополітичну ситуацію в Сербії, а заяви російських та проросійських ЗМІ про «український сценарій» є неправдивими.

Швеція: хотіли як краще, а вийшло на гірше

Стратегія Швеції щодо відмови від карантину під час пандемії коронавірусу заради порятунку темпів зростання економіки обернулася провалом. Про це пише The New York Times з посиланням на заяву економіста Джейкоба Кіркегора з американського Інституту світової економіки Петерсона. За словами дослідника, через рішення не вводити карантин заради створення загального імунітету смертність від коронавіруса в Швеції виявилася набагато вище, ніж в сусідніх скандинавських країнах, які вводили режим обмежень, а також в США, що лідирують за кількістю заражень і смертей від інфекції в світі.
При перерахунку кількості летальних випадків на мільйон жителів виявляється, що ситуація з летальністю в Швеції в шість разів гірша, ніж в Данії, в сім разів гірша, ніж у Фінляндії, в 12 разів гірша, ніж в Норвегії, і на 40% гірша, ніж в США.
При цьому Стокгольм фактично не отримав ніяких економічних вигод від відсутності карантину. За оцінкою шведського центробанку, ВВП країни за підсумками 2020 року втратить 4,5%, рівень безробіття в країні вже піднявся до 9% в травні порівняно із 7,1% в березні. Для порівняння, влада Данії очікує, що економіка країни в поточному році впаде на 4,1%, а безробіття зросте із 4,1% до 5,6%.
Як пояснив Джейкоб Кіркегор, причиною економічного спаду в Швеції стала залежність країни від міжнародної торгівлі. Незважаючи на відсутність карантину, шведська промисловість зупинилася разом з підприємствами в інших країнах через порушення ланцюжків постачань, що було передбачувано із самого початку.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), станом на 9 липня 2020 року в Швеції, населення якої становить близько 10 млн осіб, налічується 73 344 випадки інфікування, з яких 5447 випадків закінчилися летально.
За останнім прогнозом Єврокомісії, ВВП Швеції в 2020 році впаде на 5,3%, ВВП Данії втратить 5,2%, Фінляндії - 6,3%. В цілому економіка ЄС просяде за підсумками року на 8,3%.


Важливо

Рекомендації українцям щодо мандрівок за кордон

Міністерство закордонних справ України радить спершу переконатись, що ви насправді зможете здійснити подорож, зокрема:
зв’яжіться з авіакомпанією, туристичною фірмою або оператором, через якого ви бронювали поїздку, та уточніть актуальний стан карантинних обмежень у країні, перевірте статус вашого бронювання;
зв’яжіться з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож, а також із представництвом цієї держави в Україні. Там вам нададуть найповнішу та найактуальнішу інформацію щодо чинних карантинних обмежень;
переконайтесь, що ваш страховий поліс покриває витрати, що можуть виникнути у випадку надзвичайної ситуації, в тому числі, інфікування коронавірусом;
подбайте про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації;
візьміть з собою необхідні особисто вам медичні препарати на випадок вимушеної затримки за кордоном;
перевірте стан вашого здоров’я перед поїздкою.

Ретельно перевірте інформацію про можливість в’їзду чи транзитного проїзду через офіційні джерела, зокрема з використанням інтерактивної мапи МЗС. Вона дозволяє у зручному форматі отримати найбільш важливу інформацію по будь-якій країні світу. Мапа працює в тестовому режимі та доступна за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/map.
Зміни у порядку в’їзду до іноземних країн залежать не в останню чергу від розвитку епідемічної ситуації в Україні. Відповідальність за дотримання правил в’їзду до інших країн несуть безпосередньо самі подорожні.
Пам’ятайте! Безвізовий режим з ЄС передбачає не лише права на вільне пересування українців в ЄС, а й зобов’язання, зокрема, щодо поваги і дотримання законів і правил країн ЄС.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6611 / 4.15MB / SQL:{query_count}