В які країни можуть полетіти українці

Із 1 липня ЄС відкрив кордони для низки країн. України у списку немає. І. швидше за все, ще довго не буде

Рада Європейського Союзу ухвалила рекомендацію щодо поступового зняття обмежень на несуттєві поїздки до ЄС для деяких країн з-поза меж Євросоюзу. Документ переглядатимуть кожних два тижні. України у списку немає, отже подорожі з туристичною метою в ЄС для українців відкладаються щонайменше до 15 липня. Подальші прогнози песимістичні – з огляду на епідеміологічну ситуацію в Україні, чекати на зняття обмежень на подорожі нам доведеться ще довго.

Три критерії відбору

Зокрема, обмеження на подорожі скасовуються для громадян таких країн: Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уруґвай.
«Щасливчиків» обрали за трьома критеріями:
кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100 тисяч населення має бути близькою чи нижчою за середній показник ЄС станом на 15 червня 2020 року;
протягом цього 14-денного періоду має спостерігається стабільність або зменшення кількості нових випадків інфікування коронавірусу порівняно з попереднім 14-денним періодом;
також береться до уваги загальна оцінка реагування країни на епідемію коронавірусу з урахуванням доступної інформації (зокрема обсяги тестувань, стримування епідемії, повідомлення про неї тощо, а також надійність інформації про епідемію).
Перелік будуть переглядати кожні два тижні. Обмеження на поїздки можуть бути повністю або частково зняті або повторно запроваджені для конкретної країни, відповідно до зміни епідеміологічної ситуації.
Джерела інформагенції AFP зазначали, що найактивніше проти «урізаного» списку і, відповідно, за найширше відкриття кордонів виступали Португалія та Греція. Оскільки робота прикордонної служби належить до компетенції кожного окремого члена Євросоюзу, де-юре парочка мала право проігнорувати вказівку Ради ЄС. Після тривалих та виснажливих переговорів греки та португальці таки поступилися і пообіцяли дотримуватися спільного рішення.
«Джерела пояснюють, що у разі, якщо Греція в односторонньому порядку відкриє кордони для третіх держав з високим епідемічним навантаженням, це повернеться для них бумерангом. В цьому разі деякі держави Шенгену, такі як Австрія, імовірно закриють свої кордони для греків», – пояснює грецьке видання Ethnos.gr.

Несподіванки в аеропортах

1 липня угорський лоукостер Wizz Air одночасно з відкриттям нової бази в Україні в Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького (першу базу розташовано в аеропорту «Київ» (Жуляни), оголосив про запуск п’яти нових рейсів зі Львова до Біллунна (Данія), Таллінна (Естонія), Лісабона (Португалія), Гамбурга (Німеччина) і Щецина (Польща), повідомила пресслужба аеропорту.
Того ж дня за кілька годин до вильоту рейс Львів – Лісабон було скасовано. Як виявилося, напередодні уряд Португалії продовжив заборону на міжнародне повітряне сполучення з країнами, які не входять до ЄС або не є країнами Шенгенського простору.
Показує вибрики і Польща. Згідно роз’яснень, що були розміщені на сайті Прикордонної служби країни (https://www.strazgraniczna.pl), із 2 липня особи, які прибувають до Польщі з України повітряним шляхом, будуть звільнені від проходження обов’язково карантину. Саме зранку 2 липня з Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького вирушив перший після відновлення авіасполучення польський рейс – на Вроцлав. Його пасажири дійсно були звільненні від проходження карантину.
Того ж таки 2 липня по обіді міністр внутрішніх справ Польщі своїм розпорядженням (http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000118301.pdf) скасував це послаблення для українців. Україну вилучили з переліку країн поза межами Євросоюзу, з аеропортів яких пасажири мають право прибувати на територію Польщі без обов’язкового карантину.
Нагадаємо, що нині в Польщу можуть в’їхати українці, які перебувають у шлюбі з громадянами Польщі, є їх дітьми або перебувають під їхньою опікою; ті, хто мають «карту поляка» або мають право на тимчасове чи постійне проживання в Польщі чи інших країнах ЄС; учні та студенті, які навчаються в Польщі, водії автобусів, а також ті, хто має право на працю в Польщі. З туристичною метою громадяни України цю країну відвідати наразі не можуть.

Хто пускає українських туристів?

Хоча до деяких країн таки можна полетіти з метою відпочинку. Міністр інфраструктури Владислав Криклій у своєму телеграм-каналі (https://t.me/vladyslavkryklii/193) опублікував перелік країн, відкритих для українських туристів:
Туреччина - потрібно страхування від Covid-19;
Албанія - без обмежень;
Хорватія – за умови підтвердження бронювання готелю або гостьового житла;
Чорногорія – обов’язковий негативний ПЛР-тест, зроблений протягом останніх 48 годин;
Єгипет - обов’язкове дотримання 14-денної самоізоляції після повернення додому, адже Єгипет віднесений до країн з високим рівнем інцидентності COVID-19.

Чи зможе Україна потрапити у список з 15 липня?

Один з критеріїв ЄС – кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100 тис. жителів повинна бути нижче або близькою до середнього показника в ЄС. Середній показник в ЄС – 16 випадків на 100 тис., а в Україні зараз приблизно 27 на 100 тис. (не плутати з показниками які озвучує Міністерство охорони здоров’я, оскільки в МОЗ беруться всі активні випадки, а в ЄС – випадки за 14 днів, пояснює lowcostavia.com.ua).
Для того, щоб Україні мати шанс потрапити в список ЄС, потрібно, щоб за 14 днів було зареєстровано не більше 7 тис. випадків (це відповідає числу 16 випадків на 100 тис.). 7 тис. випадків за 14 днів – це не більше 500 випадків на день, а в Україні зараз щодня реєструють 600-900 нових хворих.
«Шанс на те, що заборону в’їзду знімуть до серпня – украй невисокий, якщо взагалі не нульовий. Низка столиць ЄС не готові пом’якшувати «санітарний кордон» із державами, де вирує епідемія, а Україну вони воліють зараховувати саме до такої групи. Чи відкриються кордони восени? Тут ясності також немає. На жаль, у разі, якщо темпи нових заражень не впадуть, ЄС може лишитися закритим для наших мешканців, аж доки не буде винайдена вакцина. Тобто як мінімум до наступного року», - підсумовує Європейська правда.

Важливо
Наприкінці червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба презентував інтерактивну онлайн-мапу світу, яка дозволяє перевірити актуальний режим в’їзду та транзиту для громадян України у будь-якій країні світу. «Це карта для людей. Уряди країн світу запроваджують обмеження на пересування через пандемію COVID-19. Правила в’їзду та транзиту постійно оновлюються. Як розібратися, куди можна їхати, а куди - ні? Наша нова карта дозволить громадянам України уникнути плутанини», - заявив Дмитро Кулеба.
Інтерактивна карта відображає режими в’їзду та транзиту у всіх країнах світу на основі оперативної і перевіреної інформації Міністерства закордонних справ України і закордонних дипломатичних установ. Дані карти регулярно оновлюються. Три шари інформації дозволяють перевірити, чи можна в’їхати до країни чи проїхати її транзитом, та за яких умов.
«Чесно зізнаюся, ця карта полегшує життя і мені як міністру закордонних справ. Мене часто запитують в інтерв’ю та приватних розмовах, куди можуть поїхати за кордон українці. Тепер у мене під рукою є повноцінна відповідь на це запитання. Кожен громадянин тепер має доступ до актуальної інформації про обмеження пересування та сполучення в інших країнах у будь-який час доби просто на екрані свого комп’ютера чи смартфона. Це наша цифрова відповідь на виклики коронавірусної кризи», - повідомив глава МЗС України.
Глава МЗС України висловив окрему вдячність посольству Великої Британії в Україні та Програмі розвитку ООН в Україні за партнерську допомогу МЗС у створенні онлайн-карти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8984 / 4.14MB / SQL:{query_count}