Туризм в Європі – «зі знаком мінус»

Італійське видання Politico песимістично оцінює туристичні перспективи

Забудьте про Шенген. Ласкаво просимо назад в 1980-ті роки. Європейська зона безперешкодних подорожей, яка охоплює 22 країни ЄС, Норвегію, Ісландію, Швейцарію й Ліхтенштейн, опинилася на межі смерті, коли більшість її членів повернули прикордонні перевірки з метою сповільнити поширення коронавірусу», - пише італійське видання Politico.
Шенгенська угода дозволяє це робити в разі виникнення «серйозної загрози для державної політики чи внутрішньої безпеки». Але немає жодних вказівок, як повернути простір без кордонів знову до життя. Саме з цим намагалася розібратися Єврокомісія, ухваливши у середу, 13 травня, спеціальний пакет з інструкціями для країн ЄС щодо відкриття кордонів і збереження певних обмежень. Це дуже чутлива проблема для таких країн, як Греція, Італія й Іспанія, яким потрібне відновлення туризму для порятунку своїх економік.
«Це схоже на подорож в темне й далеке минуле в машині часу. Нам тепер потрібно повернутися назад в майбутнє. Повернутися до нормальності. І зробити це потрібно якомога швидше, щойно ситуація в охороні здоров’я дозволить», - сказала комісар з внутрішніх справ Їлва Йоганссон у Європарламенті.
Єврокомісія запропонувала підхід з двох етапів. Перший - країни з подібною епідеміологічною ситуацією відповідно до оцінок Європейського центру з контролю й профілактики захворювань можуть скасувати обмеження на подорожі між собою за умови збереження соціального дистанціювання. Це може створити певні проблеми, наприклад, для Греції, якщо вона захоче привабити туристів з Великої Британії. Тому що британська епідемія коронавірусу значно складніша. Лише на другому етапі вільне пересування по всій Шенгенській зоні й за її межами буде відновлене.
А тим часом простір вільних подорожей перетворився на клубок одностороннього закриття кордонів. «З’явилася велика фрагментація єдиного ринку в питанні вільного пересування людей і товарів», - сказала Петра де Саттер, голова комітету Європарламенту з питань внутрішнього ринку. За її словами, відновити роботу Шенгену буде дуже не просто, тому що «ми на межі напруги між компетенцією ЄС і країн-учасниць». Деякі країни створюють кластери вільного пересування. Литва, Латвія й Естонія минулого тижня погодилися скасувати обмеження на подорожі й обов’язковий двотижневий карантин для громадян один одного. Люди ж, які приїжджають з інших країн, будуть змушені сидіти в самоізоляції.
«Ми погодилися, що всі три балтійські країни адекватно стримують поширення коронавірусу. Ми довіряємо системам охорони здоров’я один одного», - сказав прем’єрка Литви Саулюс Скверняліс. «Балтійська «бульбашка» може розширитися, оскільки країни розглядають можливість додати до своєї зони без кордонів ще й Польщу й Фінляндію. Франція й Велика Британія погодилися дозволити французьким мандрівникам без карантину перетинати Ла-Манш. Відповідне оголошення зробили прем’єр Борис Джонсон і президент Еммануель Макрон. Але стратегія Британії щодо виходу з карантину, опублікована в понеділок, не підтвердила це. Єврокомісія очікує, що Британія застосує такі ж виключення для мандрівників з інших країн-учасниць зі схожою епідеміологічною ситуацією, що і в Франції», - пише Politico.
Закони ЄС забороняють дискримінувати людей за національністю. Однак, правила дозволяють дискримінувати на основі місця проживання за умови, що це виправдано епідеміологічними оцінками. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн ще в квітні оголосила, що європейці знайдуть «розумні рішення», щоб сезон відпусток цього року відбувся. Після цього низка урядів зробили свої заяви на цю тему. Греція працює над ідеєю дозволити туристам в’їзд за умови здачі тестів на коронавірус перед поїздкою. «Вони можуть взяти з собою на літак негативний тест або позитивний тест на антитіла», - сказав прем’єрміністр Греції Кіріакос Міцотакіс.
P. S. Україна не відновить міжнародне авіасполучення з 22 травня, тому не варто купувати квитки на рейси, які вже продають деякі авіакомпанії. Про це у середу, 13 травня, заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій, пише Громадське. “Розумію, що там доступні, привабливі ціни, але потім, у подальшому вони будуть, у кращому випадку, обмінюватись на ваучери і фактично полетіти ніхто не зможе», - зазначив міністр. Він також нагадав, що інші країни закрили кордони для іноземних громадян.
“Ви прилітаєте і на кордоні вам кажуть “повертайтесь додому”. Все, квиток згорів. Я не розумію того драйву з придбанням цих квитків. Наразі це не актуально”, - наголосив міністр. Криклій порадив чекати офіційних повідомлень, щодо того, з якими країнами відновлене сполучення. «Найголовніше, з якого моменту ці міжнародні сполучення відкриються і тоді вже, будь ласка, купуйте квитки”, - зауважив міністр.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3571 / 4.01MB / SQL:{query_count}