Грошей не дам!

Президент США Дональд Трамп заявив, що може припинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я

Президент США розлютився на Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ). Це пов’язано з тим, що ВООЗ приймала «невдалі рішення в ситуації з коронавірусом». Дональд Трамп нагадав, що із самого початку спалаху COVID-19 в китайському Ухані в ВООЗ були незгодні з його рішенням закрити кордон з Китаєм, щоб стримати поширення вірусу.

Трамп проти ВООЗ

«Вони помилилися в багатьох питаннях, здається, що вони займали вкрай прокитайську позицію… Вони вчасно не вдарили на сполох. Ймовірно, їм слід було почати діяти на кілька місяців раніше», – заявив президент США. Він зазначив, що «ВООЗ отримує дуже великі гроші від США», а також додав, що в зв’язку зі ситуацією, що склалася, він має намір «дуже рішуче припинити» фінансування діяльності організації. Про всяк випадок президент США додав, що це поки не остаточне рішення. «Я сказав, що ми будемо розглядати це питання», – наголосив Трамп.
Раніше сенатор від Республіканської партії США Марта Максаллі закликала генерального директора ВООЗ Тедроса Гебрейсуса піти у відставку. Максаллі заявила, що Гебрейесус сприяв Китаю в приховуванні даних про коронавірус.
Агентство Bloomberg повідомляло, що американська розвідка впевнена в тому, що Китай із самого початку приховував масштаби спалаху коронавірусу, який вперше діагностований в китайському місті Ухань (населення – 10 млн осіб – «Львівська Пошта») наприкінці грудня 2019 року. Наразі в Китаї практично не фіксується нових випадків. У багатьох провінціях починають знижувати обмеження і скасовувати карантин. А первісний осередок світової пандемії – місто Ухань – взагалі відкрили після жорсткого карантину, який тривав із січня. Грандіозне світлове шоу, яким відзначили цю подію, транслювали всі телеканали світу.
У відповідь на звинувачення президента США Дональда Трампа глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейсус заявив: «Я хочу запропонувати світові дві речі. Перша – на національному рівні ми повинні працювати, перевершуючи партійні та інші розбіжності та ідеологію. Коли є тріщина на національному рівні між політичними партіями, релігійними або іншими групами, саме це вірус може використовувати в своїх цілях і роз’єднати нас. Будь ласка, не політизуйте цей вірус. Це гра з вогнем!».

Трамп проти Індії

«Дістала копняка» від Трампа також Індія. Уряд цієї країни заборонив експорт препарату від малярії Chloroquine, заявивши, що його запаси в країні закінчуються. Водночас Дональд Трамп саме Chloroquine з якогось дива (хоча жоден з авторитетних медичних центрів цього наразі не підтвердив) оголосив потенційними ліками від коронавірусу.
«Мені не подобається це рішення. Я не знав, що прем’єрміністр Індії так вирішив, – заявив Трамп. – Я здивований, якщо він так вирішив. Йому доведеться сказати про це мені. Якщо він не дасть дозволу на експорт замовленої партії, це його справа. Але, звісно, за це може наступити і відплата, а чому б і ні».
Індія – найбільший в світі виробник Hydroxychloroquine, який вона постачає в різні країни. Наприкінці березня влада Індії заборонила експортувати цей препарат «в усі країни без винятку». Після Трампового «атас!» у Делі злякалися – індійський уряд дозволив експорт, у тому числі в США. Найцікавіше в цій ситуації, що стосовно ефективності Chloroquine саме проти COVID-19 досі немає жодних науково підтверджених доказів.
Незважаючи на відсутність відповідних клінічних випробувань, президент США переконаний, що препарат ефективний і при лікуванні коронавірусу. США ще раніше замовили Індії 29 млн таблеток Hydroxychloroquine, хоча тоді вже діяла заборона на експорт. В особистій телефонній розмові з прем’єрміністром Індії Дональд Трамп підкреслив, що США будуть «вельми вдячні», якщо їх замовлення «буде випущено з країни». Чи врятують індійські ліки хворих на COVID-19 американців? А хто його зна…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4232 / 3.99MB / SQL:{query_count}