Без рецепту

Ліків від COVID-19 наразі немає, кожна країна застосовує існуючі препарати від інших захворювань на власний розсуд. Чим лікують пацієнтів в Італії, Франції та США

Паралельно розробці вакцин від вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, яку нині розробляють майже 30 країн світу, триває й пошук ліків, які будуть здатні зцілювати вже хворих. Поступ пандемії, кількість летальних випадків та масштаби зараження змушують шукати ефективні засоби лікування, профілактики і протидії побічним наслідкам за принципом «маємо те, що маємо». Зокрема, в Італії виявили, що у терапії хворих із коронавірусом допомагають ліки, які зазвичай застосовували при лікуванні ревматоїдного артриту, а у Франції – препарати для лікування малярії.

Італія: Tocilizumab

Випробування медичного засобу Tocilizumab уже відбулися у кількох медичних закладах Італії. Зазвичай він використовується для боротьби з ревматоїдним артритом та при терапії злоякісних пухлин, але нібито виявився ефективним у лікуванні тяжкої пневмонії, спричиненої вірусом COVID-19, вважають італійські науковці. «Цей засіб сьогодні використовують для лікування іншої хвороби, проте механізм його дії може бути ефективним у лікуванні клінічних проявів коронавірусу», – вважає представник Національної служби охорони здоров’я Італії Сільвіо Брусаферр.
На думку лікаря-онколога Паоло Асьєрто, використання Tocilizumab дає змогу пацієнтам, хворим на коронавірус, відновити дихальну функцію. «Tocilizumab впливає на запалення, а не на вірус», – уточнив Паоло Асьєрто. В Італії вже почали лікувати цим засобом окремих пацієнтів. Зараз італійські медики вивчають можливість проведення масштабних експериментів щодо застосування Tocilizumab як ліків від COVID-19.

Франція: Chloroquine

Клінічні дослідження Chloroquine (який уже понад 70 років використовується для лікування малярії), проведені в одній з лікарень Марселя, нібито засвідчили ефективність його застосування в лікуванні коронавірусної інфекції. Принаймні, як заявила офіційний представник французького уряду Сібет Ндіай, результати «багатообіцяючі» Водночас вона закликала до обережності, оскільки поки що «не існує наукових доказів» дієвості Chloroquine.

США: Chloroquine + Remdesivir

Зі слів президента США Дональда Трампа, Chloroquine почнуть  застосовувати разом з іншим антивірусним препаратом Remdesivir (відомого також як GS-5734), розробленим для боротьби з епідемією Ебола (англ. Ebola virus desease, EVD, яка припала на 2014–2015 роки, основний ареал поширення – Західна Африка, поодинокі випадки були зафіксовані у США, Іспанії, Британії, Італії, коефіцієнт летальності становив близько 64%, точна кількість жертв невідома через недосконалу систему діагностування«Львівська Пошта»). У медичному центрі Університету штату Небраска вже почали тестування Remdesivir на деяких американцях, у яких виявили COVID-19 після евакуації з круїзного лайнера в Японії.
До речі, Remdesivir також перевіряють на ефективність в кількох лікарнях Італії, Іспанії та Франції. «Зараз існує тільки один препарат, який, на нашу думку, може мати реальну ефективність, і це – Remdesivir, – стверджує Брюс Ейлвард, помічник генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Голландський прорив?

Тим часом вчені Медичного центру Еразма в Роттердамі та Утрехтського університету заявляють, що знайшли антитіло до вірусу SARS-CoV-2. «Це перше відоме нам антитіло, яке блокує інфекцію, і є велика ймовірність, що його також буде використано для виготовлення ліків, які надійдуть у продаж», – пояснив професор клітинної біології Франк Гросфелд. Він також додав, що робота триває, а дієвість антитіла має бути перевірено на людині, тому всі ці дослідження можуть затягнутися на місяці. Зараз ці дослідження повинні отримати схвалення від інших провідних вчених у галузі біології.
Вчений із Утрехта Беренд-Ян Бош підкреслив, що це багатообіцяючий крок, але ще рано говорити про ефективність. Антитіло в майбутньому може бути використане для виготовлення ліків проти коронавірусу. Фахівці з Нідерландів підкреслили, що найбільш ефективно – це профілактика, а не лікування. Тому потрібна вакцина, розробка якої може зайняти приблизно два роки.

Від коронавірусу… допомагає фарба

Компанія Nippon Paint China, дочірня компанія Nipsea Group, найбільшого в Азії виробника фарб і покриттів, спільно з американською корпорацією Corning Incorporated розробили антивірусну фарбу для поверхонь.
За оцінками експертів, коронавірус поза живим організмом може жити до дев’яти днів в залежності від умов навколишнього середовища і типу поверхні. Оскільки вакцини або ліків не виявлено, найкращий спосіб боротьби з вірусом – це профілактика, яка включає дезінфекцію поверхонь у лікарнях, медичних центрах, офісах, будинках і т. д.
Nippon Paint сподівається, що їхнє противірусне покриття може допомогти медичним працівникам, надавши їм додатковий захист від коронавірусу. Наскільки дієвою виявиться «антикоронавірусна фарба» – побачимо. Не виключено, що це може бути чергова рекламна витівка. Хоча, можливо, ми всі незабаром будемо бавитися в «розмальовки». Антикоронавірусні…
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ! 
Всі згадані в публікації препарати застосуються медичними закладами різних країн у залежності від стану хворих (згідно із застереженнями виробників препаратів). В Україні діє протокол лікування хворих на COVID-19, затверджений Міністерством охорони здоров’я України (подробиці – на сайті МОЗ (https://moz.gov.ua).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3030 / 4.02MB / SQL:{query_count}