Пандемія в світі: штрафи за порушення карантину і послаблення для заробітчан

Польща, Чехія та Угорщина продовжили терміни перебування та дозволів на роботу для українців

Лідером за кількістю людей, у яких підтвердили коронавірус, залишаються США. Практично всі країни світу посилюють карантин, зокрема, зростають розміри штрафів за його порушення.

Порушив - плати

Рада міністрів Італії, на пропозицію президента Джузеппе Конте та міністра охорони здоров’я Роберто Сперанца, затвердила указ, який запроваджує термінові нові заходи щодо подолання надзвичайної ситуації та запроваджує нові санкції проти порушників карантину. Серед іншого, передбачені штрафи від 400 до 3 тис. EUR для тих, хто ігнорує запобіжні заходи. Максимальне покарання - п’ять років - буде застосовуватися до інфікованих на COVID-19, які порушуючи карантин, виходять із дому. Окремо зазначено, що конфіскація автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів порушників не передбачається.
У Франції штраф за порушення карантину складає 135 EUR. При цьому в разі повторного порушення протягом 15 днів, штраф буде збільшено до 200 EUR. Він також може бути збільшений до 450 EUR, якщо не буде оплачений протягом 45 днів. Згідно з даними МВС Франції, поліція і жандармерія з 18 березня виписали близько 260 тис. штрафів за порушення умов режиму самоізоляції.
У Польщі максимальне покарання для порушників становить 30 тис. PLN (205 тис. грн). Прем’єрміністр країни Матеуш Моравецький заявив, що запроваджуються «механізми перевірки, чи дана особа на карантині перебуває вдома, під задекларованою адресою». За його словами, це дужа важлива річ, так як ціною за порушення карантину, може бути чиєсь здоров’я або навіть життя.
Влада США, де зафіксовано найбільше діагностованих випадків захворювання на коронавірус, готова штрафувати порушників на 10 тис. USD. На тлі попередніх більш-менш притомних цифр, фантастично виглядають розміри штрафів у Німеччині (25 тис. EUR) та Чехії (до 3 млн CZK, або близько 130 тис. USD).

Життя без карантину

Але в Європі є дві країни - Нідерланди та Швеція - де поки що відмовилися від запровадження жорсткого карантину, хоча низку обмежень таки запровадили. У Нідерландах кафе, бари та ресторани працюють тільки «на винос», закриті кордони для не-громадян країн ЄС та Шенгенської зони, але можна вийти на прогулянку із друзями, відвідати родичів чи сусідів, не рекомендують, але і не забороняють виїжджати за кордон. Єдине, на чому наполягає влада – всюди тримати дистанцію у півтора метри.
У Швеції, де зафіксовано майже 3500 випадків зараження та понад 100 смертей, замість суворих правил діють лише рекомендації - залишатися вдома, якщо ви хворі чи літнього віку, мити руки, уникати подорожей без крайньої потреби, а також працювати з дому, пише Українська служба Бі-Бі-Сі.
«Ми - дорослі люди, і маємо поводитись, як дорослі. Не поширювати паніку чи чутки», - заявив прем’єрміністр Стефан Льовен у телевізійному зверненні до нації минулими вихідними. «У цій кризі ніхто не самотній, але кожна людина несе велику відповідальність», - додав він. За даними загальнонаціонального опитування найбільшої місцевої аналітичної компанії Novus, більшість шведів подивилися це звернення і підтримали його. У Швеції - високий рівень довіри до державних органів влади, і саме це, на думку багатьох, змушує місцевих жителів дотримуватися урядових рекомендацій.
На шведських дорогах стало помітно менше автівок. Стокгольмська компанія громадського транспорту SL повідомила, що кількість пасажирів в метро і приміських потягах знизилася на 50%. Опитування також свідчать про те, що майже половина мешканців Стокгольма працюють віддалено. За оцінками державної компанії Stockholm Business Region, яка підтримує бізнес-спільноту міста, незабаром ця цифра зросте щонайменше до 90% у найбільших столичних фірмах, завдяки високому рівню технічної грамотності працівників та бізнес-культурі, яка давно сприяє гнучкому та віддаленому робочому графіку.
Важливим чинником у стратегії країни є також демографія. На відміну від середземноморських країн, де під одним дахом мешкають кілька поколінь, більше половини шведських домогосподарств складаються з однієї людини, що знижує ризик поширення вірусу вдома.

Похмурий прогноз від МВФ

Тим часом директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва заявила, що світова економіка увійшла в рецесію у зв’язку з пандемією COVID-19. За її словами, скоротити тривалість рецесії можна за умови стримування поширення коронавірусу. Крісталіна Георгієва назвала «безпрецедентною» ситуацію, коли пандемія призвела до світової кризи.
У Фонді переконані, що найбільший вплив криза матиме на країни, економіки яких розвиваються, і країни зі слабкими економіками (тобто, і на Україну). У той же час у МВФ запевнили, що вже вжили заходів щодо повернення боргів найбіднішим партнерам Фонду і вивчають варіанти допомоги тим країнам, які відчувають дефіцит валюти. «Багатьом із цих країн потрібна допомога, щоб посилити реакцію на кризу, відновити робочі місця і зростання. Варто врахувати дефіцит валютної ліквідності та велике навантаження на борги у багатьох країнах з низьким рівнем доходу», - зазначила Крісталіна Георгієва.

Добрі новини для заробітчан

У пакеті заходів щодо боротьби з коронавірусом, так званий «Антикризовий щит», який прийняв польський Сейм, є положення, що передбачають продовження законного перебування та дозволів на роботу для іноземців, у тому числі, для українців. Іншою зміною є збільшення терміну подачі заяв на отримання посвідки на проживання, продовження візи і продовження терміну перебування в умовах безвізового режиму, якщо воно припало на період карантину.
Згідно змін, внесених до польського законодавства, «якщо останній день перебування іноземця на підставі національної візи припадає на період епідемічної загрози або карантину, оголошеного в зв’язку з вірусними інфекціями SARS-CoV-2, то період перебування, вказаний у візі, і термін дії цієї візи продовжуються законом до кінця 30-го дня, наступного за днем скасування останнього з цих режимів державою». Такий ж принцип застосовується до тимчасових посвідок на проживання. Таким чином, іноземці, які перебувають і працюють у Польщі, можуть робити це на законних підставах протягом всього терміну спалаху коронавірусу і протягом ще 30 днів після оголошення про закінчення епідемії або карантину.
Угорщина також заявила, що не буде штрафувати громадян України за протерміновані документи на час дії обмежувальних заходів, запроваджених у зв’язку з пандемією. Крім того, міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба та Чехії Томаш Петршічек домовилися, що права українських заробітчан будуть забезпечені під час кризи через поширення коронавірусу, а документи на перебування в Чехії будуть подовжені на період пандемії, і штрафи за протерміновані документи не накладатимуть. «Ми спостерігаємо ознаки рецесії у Європі. Ви знаєте не гірше за мене про тисячі українських робітників в Чехії і загрози звільнень через закриття підприємств. Потрібно переконатися, щоб законні права громадян України були дотримані. Щоб роботодавці ставилися до всіх по закону. Незалежно від національного походження», - цитує Дмитра Кулебу пресслужба МЗС. За словами міністра закордонних справ Чехії Томаша Петршічека, уряд країни пильнує, щоби громадянам України гарантувалися всі законні права, а підприємства дотримувалися трудового права. Також він запевнив, що компанії, які вдаватимуться до дискримінаційних кроків чи не будуть виконувати зобов’язання, втратять право брати участь в низці урядових програм.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3983 / 4.04MB / SQL:{query_count}