Коронавірус продовжує атакувати світ

Близько 20% мешканців планети перебувають у ізоляції

фото: Reuters
Майже кожна п’ята людина у світі перебуває в ізоляції відповідно до розпоряджень урядів своїх країн у відповідь на активізацію пандемії коронавірусу, інформує The Guardian. За підрахунками видання, наказ залишатися вдома отримали приблизно 1,7 млрд людей. Лідерами за смертністю й надалі залишаються Італія та Іспанія.

Італія: незначне сповільнення темпів

В Італії, яка найбільше серед усіх європейських країн постраждала від коронавірусу, схоже, почали спостерігати позитивну динаміку. Кількість загиблих починає зменшуватися щодо попередніх днів. Крім того, пішло на спад розповсюдження хвороби.
Однак глава медичного відомства найбільш постраждалого від COVID-19 італійського регіону Ломбардія Джуліо Галлера заявив, що це ще не можна назвати перемогою над хворобою. «Але вже можна побачити світло в кінці тунелю», – заявив Галлера. Більш стриманим щодо своїх оцінок був голова Національного інституту здоров’я Італії Сільвіо Брусаферро. «Ці цифри є позитивними, але я не маю сміливості твердо говорити, що це тренд на пониження», – зазначив він.
Водночас прем’єр-міністр Джузеппе Конте заявив, що у країні призупиняється вся виробнича діяльність, крім найнеобхіднішої, повідомляє Corriere della Sera. Нові заходи діятимуть щонайменше до 3 квітня. «Це непросте рішення, але сьогодні необхідно робити все, щоб стримати поширення епідемії», – зазначив Конте. Прем’єр не уточнив, які саме підприємства будуть закриті, але запевнив, що обмеження не стосуватимуться супермаркетів, продуктових магазинів, аптек, а також банківських і поштових відділень та страхових компаній. Також триватиме торгівля товарами першої необхідності та робота громадського транспорту.
Цікаво, що попри пандемію Італія поки що залишається головним постачальником вина в Україну. За даними Державної митної служби України, у січні-лютому цього року Україна імпортувала з Італії вина на 6 млн USD (далі – Франція та Німеччина, кожна з показником у майже 3 млн USD).
Італійців вже лікують німці. Зокрема у ніч на вівторок, 24 березня, до аеропорту Лейпциг-Галле прибув літак італійських ВПС з вісьмома італійськими хворими на COVID-19. Напередодні у Берліні погодилися на прохання уряду Італії взяти на лікування італійців, хворих на COVID-19. Про це заявив глава уряду німецької землі Саксонія Міхаель Кречмер.
Політик погодився розмістити хворих у лікарнях Дрездена та Лейпцига, які повідомили про наявність ресурсів та готовність прийняти додаткових пацієнтів. "Це дуже важливий знак, що ми також можемо допомагати іншим", – заявив Кречмер і додав, що це також дасть можливість краще вивчити хворобу та шляхи її лікування.

Італія: мовою цифр

Італійські епідеміологи розкрили демографічні й клінічні характеристики перших 3,2 тис. пацієнтів, померлих від коронавірусної інфекції. Наймолодшому італійцеві, померлому від COVID-19, був 31 рік, найстаршому – 103 роки. Про це йдеться в опублікованому епідеміологами зведенні.
Понад дві третини (68%) померлих хворих жили в Ломбардії – першому епіцентрі спалаху коронавірусу в Італії. Ще 25% смертельних випадків сконцентровані у сусідніх північних провінціях: Емілія-Романья, Венето, Лігурія, П’ємонт, Венеція.
9 із 3,2 тис. померлих були молодші 40 років, 27 – від 40 до 49 років, 93 – від 50 до 59 років, 329 – від 60 до 69 років, решта – старші 70 років. 48,6% жертв коронавірусу в Італії страждали не менше ніж на три хронічні захворювання. У 73,8% була гіпертонія, у 33% – діабет, у 30% – ішемічна хвороба серця, у 22% – фібриляція передсердь (тяжка аритмія), 20% – хронічна ниркова недостатність, 19,5% – рак, 13,7% – хронічне обструктивне захворювання легень, 11,9% – деменція, 11,2% перенесли інсульт. 1,2% померлих не мали хронічних захворювань, 23% страждали від однієї з перерахованих хвороб, 26% – двома. 5,7% померлих при надходженні в лікарню не мали симптомів вірусної інфекції, тобто, мабуть, були госпіталізовані через інші захворювання.
В Італії померлими від коронавірусу вважаються всі, у кого вірус був виявлений при житті чи після смерті – у цій країні, на відміну від багатьох інших, проводяться посмертні тести на COVID-19.
\

Іспанія: людей похилого віку покидають напризволяще

В Іспанії, одній із країн-лідерів за кількістю хворих на коронавірус, правоохоронці виявили, що людей похилого віку в притулках кидає персонал. Їх знаходили покинутими та занедбаними у своїх ліжках. У деяких випадках – мертвими. Правоохоронні органи розпочали розслідування. У Мадриді як морг тимчасово стали використовувати головну міську ковзанку площею 1800 кв. м.
Водночас назріває конфлікт між Мадридом і Брюсселем. Уряд Іспанії вважає, що ЄС робить дуже мало для запобігання економічних та фінансових наслідків коронавірусу. Іспанія вимагає «Плану Маршалла» для Європейського Союзу і випуску так званих коронабондів – боргових цінних паперів, які допомогли би розділити ризики між всіма країнами. Водночас Німеччина, Нідерланди та Фінляндія виступають проти такого кроку.

Німеччина: закупівля додаткового обладнання

Суворе обмеження соціальних контактів та скасування масових заходів у Німеччині дещо зменшили швидкість поширення коронавірусу. «Ми бачимо тенденцію, що експонентна крива зростання (поширення вірусу) дещо знизилася», – заявив керівник Інституту Роберта Коха (RKI) Лотар Вілер, інформує Німецька хвиля.
Водночас кількість померлих у країні суттєво менша, ніж в Італії та Іспанії. «Фахівці вказують на можливість Берліна проводити близько 160 тисяч аналізів на коронавірус щотижня», – пише Financial Times. Інший фактор – професійне оснащення лікарень усім необхідним обладнанням. У середині березня німецький уряд замовив додаткові 10 тис. апаратів для штучної вентиляції легенів (до цього в медустановах уже було 25 тис. штук). Проте експерти не виключають, що спалах COVID-19 у Німеччині перебуває на початковій стадії, і що ситуація може погіршитися.

Британія: нарешті суворий карантин

У Великій Британії, яка довго зволікала зі запровадженням серйозних обмежень через коронавірус, проголосили суворий карантин на найближчі три тижні. За словами прем’єр-міністра Бориса Джонсона, британцям треба залишатися вдома, виходити можна, щоб придбати продукти, отримати медичну допомогу, зайнятись спортом (не більше одного разу на день) і поїхати на роботу, якщо її неможливо зробити з дому. Магазини, за винятком тих, де продаються продукти і товари першої необхідності, закриють. Заборонені будь-які зібрання, де є понад дві людини. Якщо ж громадяни нехтуватимуть цими приписами, то поліція вживатиме відповідних штрафних заходів, попередив прем’єр-міністр.

Польща: штрафи розміром 30 тисяч злотих

У країні наразі не розглядають можливості ізоляції окремих регіонів. «Поки що немає підстав для такої територіальної ізоляції. Якби у нас були такі регіональні відмінності за рівнем захворюваності, як в Італії чи Іспанії, тоді обґрунтованою є ізоляція цілих регіонів. Але в Польщі маємо рівномірний розподіл заражених осіб», – заявив у ефірі радіо RMF.FM міністр охорони здоров’я країни Лукаш Шумовський. За його словами, найближчими днями варто очікувати значного зростання кількості інфікованих. Водночас глава канцелярії прем’єр-міністра Міхал Дворчик у ефірі телеканалу TVN24 заявив, що уряд сьогодні не вбачає підстав для запровадження надзвичайного стану.
За інформацією польської поліції, щодня в країні виявляють до 300 випадків порушення умов карантину, за що передбачено штраф – 30 тис. злотих (понад 6,5 тис. EUR). Є й позитивна тенденція – кількість ДТП у країні під час епідемії знизилася на 60%.

США: тотальне озброєння

У Сполучених Штатах Америки близько 40% населення потрапили під заходи соціальної ізоляції. Однак президент Дональд Трамп заявив, що він не є прибічником обмежувальних засобів. «Наша країна будувалася не для того, щоб закриватися», – сказав він. Однак він віддав наказ скерувати підрозділи Національної гвардії до штатів Каліфорнія, Нью-Йорк і Вашингтон, які найбільше постраждали від COVID-19.
Як повідомив губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, загальна кількість хворих тут наразі складає 5% від усієї світової статистики. Мер міста Білл де Блазіо заявив, що запасів необхідних медичних засобів вистачить не більше ніж на 10 днів: «Найгірше – попереду», – додав він. У місті закриті усі школи, дитячі садочки, перукарні, стоматологічні клініки, бари, кафе, ресторани, кінотеатри, театри та магазини, за винятком продовольчих торговельних точок та аптек. Продовжують свою роботу і транспортні служби: метро, автобуси та приміські потяги.
Усі підприємства та компанії, які не пов’язані зі забезпеченням життєдіяльності міста, мають закрити свої офіси. Також заборонені будь-які зібрання, а на вулиці люди мають дотримуватися дистанції до двох метрів. За порушення цих правил влада міста та штату планує штрафувати. Аби контролювати виконання нових правил, місцева поліція збільшує кількість патрулів. Вулиці міста наразі практично порожні.
Цікаво, що доки мешканці інших країн масово скуповують продукти харчування, антисептики та туалетний папір, американці… масово озброюються. Зброярський інтернет-магазин ammo.com заявив про зростання продажів на 70%. За даними ФБР, із початку року було видано 5,5 млн дозволів на придбання зброї.

Китай: епіцентр епідемії відкриває кордони

З опівночі середи, 25 березня, жителі провінції Хубей у Китаї, яка була епіцентром епідемії COVID-19, зможуть залишати її межі. Умовою для отримання дозволу на подорож буде наявність так званого зеленого коду – офіційного визнання особи здоровою. До цього в Хубеї без можливості виїзду перебували майже 60 млн осіб. Водночас столиця провінції місто Ухань ще залишатиметься на карантині до 8 квітня.
Минулого тижня, вперше з початку епідемії, у Китаї не було зафіксовано жодного випадку інфікування всередині країни. Водночас Національний комітет охорони здоров’я країни повідомив, що багато нових випадків зафіксовано у осіб, що повернулися до Китаю з-за кордону. Ці цифри змушують китайську владу побоюватися другої хвилі епідемії у країні, до якої призведе повернення до КНР осіб із інших уражених коронавірусом держав світу.

Європейським країнам навіть не варто розраховувати на швидку перемогу над коронавірусом, заявив один із провідних вірусологів Китаю Чжан Веньхунь. «Цілком імовірно, що вірус буде зникати, а потім десь знову проявлятися. Так може тривати рік або два. Можу сказати точно: забудьте, що пандемія завершиться у Європі в найближчому майбутньому», – заявив він виданню South China Morning Post.
Вчений також підкреслив, що терміни, коли епідемію почнуть контролювати у Європі, залежать від глобальних зусиль із її стримування. Мовляв, для вирішення проблеми найближчим часом заходи мають бути надзвичайно радикальними. «Якщо б у всьому світі можна було припинити рух на чотири тижні, то пандемію можна було б зупинити. Та мені важко навіть уявляти, що таке можливо», – резюмував Чжан Веньхунь.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4241 / 4.17MB / SQL:{query_count}