Поради дипломатів та прикордонників

Пасажири, які прибувають прямими рейсами з Італії, проходитимуть обов’язкову перевірку

Міністерство закордонних справ (МЗС) рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до уражених коронавірусом провінцій італійських регіонів Ломбардія, Венето, Емілія Романья та П’ємонт, де існує найбільший ризик зараження. Українцям, які й далі перебувають у цих регіонах, в МЗС порадили бути пильними та обережними, уникати відвідання уражених вірусом провінцій, повідомити про своє місцеперебування і контактні дані до найближчої консульської установи України або зареєструватися на вебресурсі friend.mfa.gov.ua.
У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що органи влади Італії повністю запровадили карантинні заходи в десяти муніципалітетах регіону Ломбардія: провінції Лоді – Касалпустерленго, Кодоньо, Кастільйоне-д’Адда, Фомбіо, Малео, Сомалія, Бертоніко, Терранова-де-Пасеріні, Кастельгерсундо і Сан-Фьорано, а також муніципалітеті Во’Еуганєо в провінції Падуя, регіоні Венето.
Громадянам України, які планують подорож до Італії або наразі перебувають в цій країні, рекомендується додержувати рекомендацій, розроблених Міністерством охорони здоров’я Італії. Зокрема, медики радять:
• регулярно і ретельно мити руки (щонайменше впродовж 20 секунд водою і милом або дезінфікувальними спиртовмісними (60%) засобами для рук;
• уникати близьких контактів із особами, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань (триматися на відстані щонайменше 1 метра від осіб, які кашляють або чхають);
• не торкатися руками очей, носа і рота (у разі контакту із зараженою поверхнею руки можуть передавати вірус до тіла);
• прикривати паперовою хустинкою рот і ніс, коли кашляєте або чхаєте;
• користуватися антивірусними препаратами чи антибіотиками варто лише у разі, якщо вони прописані лікарем;
• регулярно протирати поверхню (на робочому місці, в квартирі тощо) хімічними дезінфікувальними засобами (убити коронавірус можуть засоби із вмістом відбілювача/candeggina, хлору/cloro, розчинників/solventi, 75-відсоткового етанолу/etanolo al 75%, пероцтової кислоти/acido peracetico, хлороформу/cloroformio);
• використовувати маску в разі підозри щодо захворювання або під час допомоги хворим.
Водночас медики пояснили, що товари, виготовлені в Китаї, або пакунки, отримані з Китаю, не вважаються небезпечними (коронавірус не має здатності жити занадто довго на поверхні). Домашні тварини наразі не ідентифіковані як поширювачі нового коронавірусу, але попри це рекомендується завжди мити руки після контакту з ними.
Тим часом глава Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Сергій Дейнеко повідомив, що пасажири, які прибувають в аеропорти «Бориспіль» і «Жуляни» рейсами прямого авіаційного сполучення з Італією, від вечора понеділка, 24 лютого, проходитимуть обов’язкову перевірку температури. «Я наголошую – це аеропорти «Бориспіль» і «Жуляни»! З інших аеропортів жодні регулярні рейси не виконуються», – заявив він на брифінгу. І додав, що з ранку вівторка, 25 лютого, температуру перевірятимуть пасажирам на пункті пропуску автомобільного сполучення «Тиса» в Закарпатській області. Саме тут проходить основний пасажиропотік в Україну із так званого італійського напрямку. Найбільший він на вихідних – до 4 тисяч осіб та 500 автомобілів, окрім регулярних рейсів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6990 / 4.08MB / SQL:{query_count}