Одеса – Броди врятує Мінськ

На тлі західних санкцій уряд Росії був змушений започаткувати так званий податковий маневр, у результаті чого ціна на нафту на внутрішньому ринку РФ впритул наблизиться до світової

Це не на жарт стурбувало Білорусь, адже обидва нафтопереробних заводи країни напряму залежать від поставок російської сировини.
Альтернативою може стати нафта з Венесуели, а доставляти її будуть українським нафтогоном Одеса – Броди, пише Білоруський партизан. Цей варіант уже був успішно випробуваний вісім років тому, коли РФ “притиснула” Білорусь із поставками нафти. Нафтогін Одеса – Броди був побудований у 2001 році, з’єднавши найбільший український порт із нафтопроводом “Дружба”, яким нафта з РФ через територію Білорусі перекачується у Західну Європу (головним чином у Німеччину).
У той час ця “труба” розглядалася як конкурент російського транспортного коридору для постачання нафти з каспійських родовищ Азербайджану до країн ЄС. Але через відсутність сировини нафтогін до 2004 року фактично простоював, а потім узагалі використовувався російськими компаніями в реверсивному режимі – для перекачування нафти в напрямку українського порту “Південний”. У 2010 році російські компанії припинили транзит через Україну, тож нафтопровід Одеса – Броди залишався практично сухим.
Однак саме тоді в Білорусі виникли проблеми з імпортом російської нафти. Щоб не залишити нафтопереробні заводи, як то кажуть, “на голодному пайку”, Олександр Лукашенко домовився із тодішнім лідером Венесуели Уго Чавесом про постачання чорного золота. А для здешевлення логістики Мінськ запропонував Києву включити “трубу” Одеса – Броди в роботу в аверсному режимі. Співпраця тривала лише рік, однак білоруси прекрасно запам’ятали вигідність альтернативи російським поставкам й цілком можуть скористатися цим варіантом уже найближчим часом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7883 / 4.35MB / SQL:{query_count}