У Києві вшанували День пам’яті жертв катинського злочину

Учора, 13 квітня, в Польщі та поза її межами вшановували День пам’яті жертв катинського злочину

Дата пов’язана з оприлюдненням німцями офіційного повідомлення про відкриття масових поховань закатованих польських офіцерів у Катинському лісі поблизу Смоленська. Однак органи НКВС убивали представників польської інтелігенції, армії та духовенства і на території України.
Тож учора польська спільнота Києва вшанувала жертв катинського злочину на цвинтарі в Биківні, де спочивають останки приблизно трьох з половиною тисяч жертв з так званого українського катинського списку.
На Биківнянському військовому кладовищі пробив Дзвін пам’яті, а учасники поклали вінки до могил польських офіцерів, інформує Польське радіо. До людей звернувся посол Республіки Польщі в Україні Ян Пєкло: “Ми будемо сюди приходити завжди. Будемо покладати вінки і квіти, а також пам’ятати про тих, хто міг просто жити далі, працювати на благо своєї батьківщини. Але, на жаль, еліту народу знищено”. Голова Союзу поляків в Україні Антоні Стефанович наголосив, що обов’язком для українських поляків є пам’ять про жертв Катині: “Ми пам’ятаємо про цей злочин. Тут знищено багато людей, знищено по-варварськи. Для нас – це святе місце”.
Катинський злочин – масове вбивство польських громадян, здійснене загонами НКВС на підставі рішення політбюро ЦК ВКП (б) від 5 березня 1940 року. Тоді було розстріляно понад 21 тисячу польських військовополонених та польської інтелігенції, яких було взято у полон після вторгнення Червоної армії до Польщі 17 вересня 1939 року. В’язнів тримали і вбивали у різних місцях, зокрема у Козельську, Осташкові, Старобільську, Биківні та ін.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5474 / 4.07MB / SQL:{query_count}